بولتن تخصصی سرمایه و تجارت

قرارگرفتن ایران در جاده ابریشم از گذشته های دور باعث شده تا ایرانیان علاقه زیادی به بازرگانی داشه باشند . این اتفاق مهم که ایران محل تلاقی تجارت غرب و شرق است باعث جلب توجه تجار بین المللی بوده به گونه ای که غیر از بازار داخل ، ایران را پل ارتباط تجاری خود قرار دهند . این شرایط تا جایی پیش رفت که اهمیت موضوع درآمد ترانزیت کالا را به همراه داشت که در گروه درآمدهای بدون ریسک برای دولتها به شمار میرود.

در سالیان اخیر و با وجود تحریمهای ظالمانه ایجاد شده علیه ایران ، مشکلات فراوانی برای تجار بوجود آمده بطوریکه برای رساندن کالا مجبور به طی مسیر طولانی و پر پیچ و خم شده اند .

این مسائل موجب شده تا اهمیت مبحث تجارت دوچندان شده و برای تجار برای تحقق اهدافشان دست به کارهای ابتکاری یزنند . که موجب بالا رفتن هزینه ها و افزایش تقاضا برای جذب سرمایه گردد.

در هر صورت بازرگانی و تجارت با میزان سرمایه رابطه مستقیم داشته و رکن اصلی و اساسی آن پول است .در صادرات و واردات اجناس عوامل مختلفی مثل صدور مجوزها ، مالیات ، هزینه های گمرکی و حمل و نقل در کنار عملکرد تاجر باعث سود و زیان یک پروسه تجاری خواهند بود که وجود سرمایه کافی در هر مرحله میتواند در نتیجه اجزاء و نهایی کار تاثیر مستقیم داشته باشند.

تزریق و جذب سرمایه در زمان مناسب برای یک پروسه تجاری بسیار اهمیت دارد . منایع مالی مختلفی در این حوزه وجود دارند که ممکن است در زمان مناسب مهیا نشوند. یکی از این منابع استفاده از مشارکت و جذب سرمایه گذار خصوصی است که به دلیل کوتاه بودن اخذ نتیجه در هر فرآیند تجاری , ابراز تمایل و علاقمندی خاصی به سرمایه گذاری دارند.

اما بزرگترین چالش پیش رو نبود فضای مناسب برای شناسایی و معرفی تجار و سرمایه گذاران بوده که مگاشید کوشیده است تا با ایجاد ساختاری مناسب ، ابزار این ارتباط را فراهم آورد.

نشریه  الکترونیک سرمایه و تجارت با موضوع سرمایه گذاری در تجارت و بازرگانی دارای محتوای خبری ، تحلیلی ، مقالات  ، بیوگرافی اشخاص مطرح ، جدید ترین دستاوردهای بدست آمده در ایران و جهان میباشد.

اما مهمترین بخش ارائه و معرفی پروژه های تجاری و نیازمند سرمایه در ایران و با موضوع صادرات و واردات میباشد . در این قسمت متقاضی میتواند پروژه مورد نظر خود را طبق نیاز و سلیقه خود به صورت خلاصه یا مشروح ارائه نماید . فضای مناسب سرمایه گذاری در مگاشید این امکان را ایجاد کرده تا در مرحله اول طرح پروژه مورد توجه سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه قرار گرفته و در مرحله بعد مدیران صنایع ، سازمانها ، ارگانها و دست اندرکاران این بخش و افراد خاص و عام نیز رویت میگردد.

با امکانات موجود در مگاشید و بهره جویی از اطلاعات جمع آوری شده در این مدت و شناسایی سرمایه گذاران فعال بر اساس مدل و سلیقه سرمایه گذاری ، نشریات مگاشید به صورت منظم و مداوم در شماره های متوالی ، رایگان ارسال میگردند.

همکاری مستقیم با کارشناسان مرتبط و دست اندرکاران خصوصی و دولتی جهت ارتقاء و بالا بردن سطح کیفی نشریات موجب بازخورد مطلوب و حصول نتایج مثبت از سوی سرمایه گذاران گشته است .

از اینرو پیشنهاد میشود چنانچه طرح ، پروژه ، ایده و واحد فعال یا غیرفعال در حوزه تجارت و بازرگانی  داشته و برای ایجاد و ارتقای پروژه خود نیازمند سرمایه و مشارکت سرمایه گذار هستید از بهترین امکان ایجاد شده توسط مگاشید استفاد کرده و برای جذب سرمایه گذار طرح خود را در نشریه سرمایه و تجارت  منتشر نمایید.

 

 

پاورقی:

یکی از عوامل رشد فرهنگی و اقتصادی جوامع تاکنون ،رونق سیستم بازرگانی و مهیا نمودن ظرفیتهای آن میباشد.ایران از زمانهای بسیار دور و قرار گرفتن در مسیر شرق و غرب همواره مورد توجه بازرگانان بوده و از رونق خوبی در این زمینه برخوردار بوده است.

از آنجا که کشور ما در بسیاری  زمینه ها از منابع خارجی استفاده می کند توان سرمایه ای زیاد و به تبع آن افراد بیشماری در این راستا مشغول فعالیتند و از دیر باز تجارت و بازرگانی جزء مشاغل پر سود معرفی شده است.اما با وجود سیاست گذاریهای مختلف و شناور دولت در زمانهای مختلف ،گاها" بازرگانان را دچار مشکل نموده و واردات و صادرات کالا دچار چالش میگردد.

در حال حاضر پس از رفع تحریمها و انباشته شدن تقاضا برای اجناس مختلف ،عطش جذب سرمایه در تجارت بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است.همراهی دانش و آگاهی با سرمایه می تواند سود آوری زیاد در بازه زمانی کوتاه را برای سرمایه گذار در بازرگانی به همراه داشته باشد.

مگاشید در نظر دارد با استفاده از دانش کارشناسان و کشف نیازمندیهای جامعه و رفع موانع موجود در پروسه صادرات و واردات وسوق دادن سرمایه گذاران داخلی و خارجی به کشف ارتباطات جدید پرداخته و سود آوری دلخواه را برای سرمایه گذار و سرمایه پذیر فراهم سازد.