بولتن تخصصی سرمایه گذاری و IT

پیشرفت تکنولوژی در عرصه های مختلف باعث راحتی بیشتر در زندگی بشر شده و پیرو آن ابزار و وسایل جدید در زندگی های امروزی وارد شده اند . اما پس از گذشت چند دهه صنعتی جدید پا به عرصه وجود نهاده که تاثیر و پیشرفت آن در زندگی انسان غیرقابل رقابت با سایر موضوعات است.

ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و طی چند سال اخیر ایه صنعت رشد چشمگیری داشته است . نمونه سازی از پروژه های موفق سایر کشورها و معدلسازی آنها با شرایط اقتصادی و اجتماعی ایران ،استفاده از برنامه های اجرایی در موبایل با 50 میلیون متقاضی ، وجود برنامه نویسهای حرفه ای با رعایت معیارها و استانداردهای جهانی ، وجود استعدادهای خلاق و توان تحقق بالای ایده ها موجب شده تا پروژه های شاخصی در این راستا ایجاد و به بهره برداری برسند.

وجود و امکان بهره برداریهای کلان و پرسود در این صنعت موجب علاقمندی سرمایه گذاران داخلی و به خصوص خارجی به جهت تفاوت هزینه های انجام پروژه ها گشته است.ولی در هر حال این صنعت در ایران همچنان بکر و نوپاست.

نبود شرایط و فضای مناسب برای ارائه طرحها برای سرمایه گذاری و عدم شناخت سرمایه گذاران علاقمند به این صنعت از وجود و امکان سرمایه گذاری موجب سردرگمی این بازار بالقوه در ایران شده است.

نشریه  الکترونیک سرمایه و IT  با موضوع سرمایه گذاری در صنعت IT   ایران دارای محتوای خبری ، تحلیلی ، مقالات  ، بیوگرافی اشخاص مطرح ، جدید ترین دستاوردهای بدست آمده در ایران و جهان میباشد.

اما مهمترین بخش ارائه و معرفی پروژه های سرمایه گذاری و نیازمند سرمایه در ایران و با موضوع IT  میباشد . در این قسمت متقاضی میتواند پروژه مورد نظر خود را طبق نیاز و سلیقه خود به صورت خلاصه یا مشروح ارائه نماید . فضای مناسب سرمایه گذاری در مگاشید این امکان را ایجاد کرده تا در مرحله اول طرح پروژه مورد توجه سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه قرار گرفته و در مرحله بعد توسط مدیران موفق صنایع ، سازمانها ، ارگانها و دست اندرکاران این بخش و افراد خاص و عام نیز رویت میگردد.

با امکانات موجود در مگاشید و بهره جویی از اطلاعات جمع آوری شده در این مدت و شناسایی سرمایه گذاران فعال بر اساس مدل و سلیقه سرمایه گذاری ، نشریات مگاشید به صورت منظم و مداوم در شماره های متوالی ، رایگان ارسال میگردند.

همکاری مستقیم با کارشناسان مرتبط و دست اندرکاران خصوصی و دولتی جهت ارتقاء و بالا بردن سطح کیفی نشریات موجب بازخورد مطلوب و حصول نتایج مثبت از سوی سرمایه گذاران و سرمایه پذیران گشته است .

 

 

پاورقی:

 سرمایه گذاری در صنایع کوچک:

 

اینکه تعریف صنایع کوچک چیست و به چه معنایی صنایع کوچک گفته میشود در کشورهای مختلف متفاوت بوده و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

 

که از مهمترین آنها می توان به میزان سرمایه و میزان فروش و تعداد کارکنان و ... اشاره نمود که در اکثر کشورها تعداد کارکنان یک مجموعه از مهمترین عوامل نشاندهنده صنایع کوچک است.در ایران به واحدهایی که از تعداد کارکنان آنها کمتر از 50 نفر باشند صنایع کوچک گفته میشود.

 

در رشد و شکوفایی اقتصاد هر کشور صنایع کوچک نقش بسزایی دارند به گونه ایکه خروجی محصولات اکثر این واحد های صنعتی به ورودی صنایع بزرگ تبدیل شده و یا مستقیم قسمت عمده ای از بازار را تامین می کند.

 

در ایران نیز این قسمت صنعت ازاهمیت ویژه ای برخوردارست به ویژه اینکه اکثر صاحبان این صنایع بخش خصوصی میباشند.

 

با توجه  به اینکه بخش خصوصی دارای توانمندی سرمایه ای محدودی است و به تبع آن در اثر نوسانات اقتصادی یک جامعه ،تحریک پذیر بوده و بیشتر در معرض خطر می باشد.بر این اساس مگاشید با رویکردی ویژه در این مقوله قصد دارد تا باسرمایه گذاری و سوق دادن سرمایه گذاران داخلی و خارجی بتواند موجب شکوفایی بیشتر این صنایع باشد.