بولتن تخصصی  سرمایه و صنعت

در اقتصاد هر جامعه صنایع سبک و سنگین از اهمیت ویژه ای برخوردارند و پول و سرمایه پیوندی ناگسستنی با آن دارد . جذب سرمایه در هر مقطع کاری از اولویتهای مدیران صنایع بوده و در موقعیت کنونی که عرصه بر صنعت ایران تنگ شده از محورهای اصلی توجهات به شمار میرود.

وجود فضایی امن و ابزاری کارآمد به یکی از دغدغه های دست اندرکاران صنایع تبدیل شده و محیطی جدا از سیستمهای مالی و تامین سرمایه کنونی که اصول و چارچوبهای خاص و پیچیده و تا حدی دشوار را دارند بیش از پیش احساس میشود .

بر این اساس مگاشید در فضایی تخصصی ، ابزار کارآمدی را در اختیار مدیران صنایع قرار داده تا براحتی جذب سرمای گذار نمایند.

نشریه  الکترونیک سرمایه و صنعت  با موضوع سرمایه گذاری در صنعت ایران دارای محتوای خبری ، تحلیلی ، مقالات  ، بیوگرافی اشخاص مطرح ، جدید ترین دستاوردهای بدست آمده در ایران و جهان میباشد.

اما مهمترین بخش ارائه و معرفی پروژه های سرمایه گذاری و نیازمند سرمایه در ایران و با موضوع صنعت  میباشد . در این قسمت متقاضی میتواند پروژه مورد نظر خود را طبق نیاز و سلیقه خود به صورت خلاصه یا مشروح ارائه نماید . فضای مناسب سرمایه گذاری در مگاشید این امکان را ایجاد کرده تا در مرحله اول طرح پروژه مورد توجه سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه قرار گرفته و در مرحله بعد توسط مدیران موفق صنایع ، سازمانها ، ارگانها و دست اندرکاران این بخش و افراد خاص و عام نیز رویت میگردد.

با امکانات موجود در مگاشید و بهره جویی از اطلاعات جمع آوری شده در این مدت و شناسایی سرمایه گذاران فعال بر اساس مدل و سلیقه سرمایه گذاری ، نشریات مگاشید به صورت منظم و مداوم در شماره های متوالی ، رایگان ارسال میگردند.

همکاری مستقیم با کارشناسان مرتبط و دست اندرکاران خصوصی و دولتی جهت ارتقاء و بالا بردن سطح کیفی نشریات موجب بازخورد مطلوب و حصول نتایج مثبت از سوی سرمایه گذاران و سرمایه پذیران گشته است .

 

پاورقی:

سرمایه گذاری در صنایع بزرگ:

 

در کشورهای مختلف صنایع بزرگ از اهمیت ویژه ای برخوردارند و نقش مهمی درتولید ، اشتغال و شکوفایی اقتصاد یک مملکت دارند.صنایع بزرگ نیز همانند صنایع کوچک و متوسط با فاکتورهای مختلفی مورد سنجش قرار میگیرند که شامل تعداد کارکنان –میزان سرمایه اولیه-میزان تولید و میزان فروش می باشد.

 

در ایران اکثر صنایع بزرگ در اختیار دولت بوده و به دلیل میزان سرمایه گذاری بالا،توانمندی بخش خصوصی در تامین چنین سرمایه هایی محدود می باشد.به همین خاطر پروژه های بزرگ در این صنایع از طریق بورس جذب سرمایه می کنند.اما تعداد محدودی از صنایع بزرگ که در اختیار بخش خصوصی هستند همواره نیازمند جذب سرمایه بوده تا بتوانند در عرصه های  مختلف به رقابت با سایرین بپردازنند .به همین دلیل مگاشید با معرفی سرمایه گذاران داخلی و خارجی مختلف به صنایع بزرگ و متوسط وتجمیع سرمایه ایشان ؛همواره یار و یاور این صنایع بوده تا بتوان چرخه عظیم صنعت در این مقوله را همواره به چرخش در آورده و توانمندی صنایع بزرگ و به تبع آن اقتصاد ایران را فزونی بخشد.

پروژه هایی که بیشتر مد نظر سرمایه گذاران هستند به شرح ذیل میباشند:

پتروشیمی- نیروگاهی - انبوه سازی ساختمان - محصولات دارویی - صنایع فولادی و فلزی - معدنی و صنایع وابسته -بازرگانی - مخابراتی و ارتباطات - محصولات غذایی و آشامیدنی - حمل و نقل و خدمات وابسته - محصولات شیمیایی و بهداشتی - پروژه های فروشگاهی - انرژیهای نو- لیزینگ