بولتن تخصصی سرمایه و مسکن

صنعت املاک و ساختمان به دلیل ارتباط مستقیم و عیر مستقیم با بسیاری از مشاغل ، از مهمترین صنایع در تعیین رونق و رکود اقتصاد هر جامعه است .گردش بالای مالی بالا از عوامل مهم در جذب سرمایه گذار در این عرصه است . در کشورهای مختلف بر اساس ایجاد پروژه های بزرگ ساختمانی ، تاثیر مثبت در رشد اقتصادی ایجاد میکنند زیرا با اجرای یک پروژه بزرگ سلختمانی میتوان چندین صنعت مختلف را رونق بخشید.

در ایران علاقمندی به ساخت و ساز بین اکثر مردم وجود دارد بطوریکه هر شخص در هر شغلی دستی نیز در ساختمان  داشته و یا حداقل یکبار آنرا تجربه کرده است . اما چند سالی است که این صنعت با رکود مواجه شده و مقدار ساخت و سازها به شدت کاهش یافته است . این رکود دلایل زیادی میتواند داشته باشد که از مهمترین آنها عدم تمایل به خرید ملک به جهت سرمایه گذاری است .

اما سرمایه گذاران و سازندگان همواره در جهت خرید و ساخت ملک قدم بر میدارند زیرا با تمام شرایط ایجاد شده هنوز بی خطر ترین و کم ریسک ترین نوع سرمایه گذاری در ایران به شمار میرود.

یکی از اهدافی که به صورت تخصصی و با حضور کارشناسان ارشد املاک در مگاشید به آن پرداخته شده است ایجاد سیستم ارتباط دهی سریع ، بی نقص و هدفمند میان مالکان و سرمایه گذاران است به طوریکه شرایطی مهیا شود تا سه موضوع فروش ، مشارکت و معاوضه در فضایی امن بین طرفین مطرح شده و به صورت مجزا بررسی شوند.

نشریه  الکترونیک سرمایه و مسکن با موضوع سرمایه گذاری در صنعت ساختمان و املاک دارای محتوای خبری ، تحلیلی ، مقالات  ، بیوگرافی اشخاص مطرح ، جدید ترین دستاوردهای بدست آمده در ایران و جهان میباشد.

اما مهمترین بخش ارائه و معرفی پروژه های سرمایه گذاری و نیازمند سرمایه در ایران و با موضوع مسکن  میباشد . در این قسمت متقاضی میتواند پروژه ، ملک ، زمین و ساختمان مورد نظر خود را طبق نیاز و سلیقه خود به صورت خلاصه یا مشروح ارائه نماید .

شایان ذکر است در حال حاضر و به صورت کاملا تخصصی شرایط برای ارائه املاک کلنگی در مناطق 1، 2و 3 در قالب فروش ، معاوضه و مشارکت مهیا است و کارشناسان با شناسایی املاک کلنگی فایلهای مناسب و آماده معامله را ارائه میدهند .این فایلها در دو حالت خاص و عام قابل استفاده هستند . فایلهای عام دارای بررسی اولیه کارشناسی بوده و برطبق نظر مالک در طبقه بندی فروش ، معاوضه و مشارکت قرار میگیرند ولی فایلهای خاص از بررسی دقیق و طرح و نظر منحصر به فرد (با فرمت خاص) کارشناس املاک برخوردار بوده و محاسبات امکانسنجی سود و زیان احتمالی معامله بطور کامل (با فرمت طرح توجیهی ) درج شده است.

فضای مناسب سرمایه گذاری در مگاشید این امکان را ایجاد کرده تا در مرحله اول ملک مورد توجه سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری (خرید ، فروش و معاوضه و مشارکت) و سازندگان مطرح مناطق در این حوزه قرار گرفته و در مرحله بعد توسط مدیران موفق صنایع ، سازمانها ، ارگانها و دست اندرکاران این بخش و افراد خاص و عام نیز رویت میگردد.

با امکانات موجود در مگاشید و بهره جویی از اطلاعات جمع آوری شده در این مدت و شناسایی سرمایه گذاران فعال بر اساس مدل و سلیقه سرمایه گذاری ، نشریات مگاشید به صورت منظم و مداوم در شماره های متوالی ، رایگان ارسال میگردند.

همکاری مستقیم با کارشناسان مرتبط و دست اندرکاران خصوصی و دولتی جهت ارتقاء و بالا بردن سطح کیفی نشریات موجب بازخورد مطلوب و حصول نتایج مثبت از سوی سرمایه گذاران و سرمایه پذیران گشته است .

 

پاورقی:

سرمایه گذاری در ساختمان

صنعت ساختمان و املاک از دیرباز مورد توجه و علاقه بسیاری از سرمایه گذاران و حتی سیاست گذاران اقتصادی بوده است . گستردگی ارتباط این صنعت با بسیاری از صنایع به صورت مستقیم و غیر مستقیم و همچنین بالا بودن گردشهای مالی و در نهایت سودآوری های بالا در این حوزه ، افراد بسیاری را به آن جذب کرده است.

در ایران رونق این صنعت با توجه به متناسب نبودن عرضه و تقاضا همواره مورد توجه کارشناسان بوده و میکوشند تا با ساماندهی قوانین موجود و بالا بردن کیفیت مصالح بتوانند استانداردها را بالابرده تا علاوه بر کاهش هزینه های اجرا ، بهره وری ساخت و انرژی را نیز افزایش دهند .

از این رو علاقمندی بسیاری در این صنعت با توجه به رکود فعلی نیز وجود دارد که شامل سرمایه گذاری در خرید ملک ، مشارکت در ساخت و همچنین بازرگانی ، تجارت و تولید محصولات مرتبط و وابسته وجود دارد.

در مگاشید زیر گروهی به عنوان گروه سرمایه گذاران املاک رادیکال با هدف شناسایی ، کارشناسی و معرفی املاک قابل خرید ، ساخت ، مشارکت و سرمایه گذاری ایجاد شده تا در مسیری کوتاه و ایمن شرایط مناسب را جهت ارتباط مالکین و سرمایه گذاران ایجاد نماید.