مگاشيد در لغت به معني " ميليون خورشيد " که استعاره است از تابندگي ميليونها ايده و تفکر ، که پيرامون خود را روشن ميسازند .

علت انتخاب نام مگاشيد به دليل نياز ايده ها و فعاليتهاي اقتصادي به منبع سرمايه براي رويش و رشد است . " شيد" به معني خورشيد و مگا در سيستم اندازه گيري و محاسبات به معناي ميليون ميباشد.

بدین ترتیب مگاشید به معنی ایجاد منابع نامحدود جهت انتشار انرژی برای پیشرفت و ارتقاء میباشد. شما هم میتوانید یکی از میلیونها خورشید در راستای توسعه کارآفرینی باشید.

 

 

ريشه مگاشيد

مگاشيد نام تجاري وبسايت و سيستم اطلاع رساني و ارتباط دهي سرمايه گذار و سرمايه پذير است که با سرمايه گذاري و پشتيباني مستقيم شرکت ماهان گستر انديشه سام (مگاسام Msam) که دارای مجوز رسمی مشاور کارآفرینی از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است، فعاليت مينمايد.

علت ایجاد این مجموعه از آنجا آغاز میگردد که ما در ابتدا به دنبال تحقق طرحها و ابداعات خود بودیم و در اين راستا و با توجه به نياز سرمايه و تامين مالي براي تکميل پروژه هاي خویش، اقدام به جذب سرمايه و همکاري نزديک با سرمايه گذاران نمودیم. انجام اين پروسه و استقبال فراوان سرمايه گذاران از نحوه عملکرد مگاسام و بررسي بازار توسط کارشناسان، موجب گرديد تا فرآيند جذب سرمايه گذار براي ايده ها و پروژه هاي نيازمند سرمايه را تعميم داده و اين خدمات را در اختيار عموم قرار دهيم.

 

بازار جذب سرمايه در ايران:

 

 

در ايران يکي از منابع مهم تامين مالي ، بانک است که وظيفه تزريق سرمايه جهت ايجاد يا رونق واحد هاي ايجادي و فعال اقتصادي را بر عهده دارد. اما با وجود شرايط سخت براي درخواست کنندگان سرمايه و تسهيلات از طرف بانکها و دريافت وثايق ملکي با ارزشي خيلي بيشتر از مبلغ درخواستي و از همه مهم تر سود بالاي وامها که بي هيچ قيد و شرطي در موعد مقرر دريافت مي گردند موجب انصراف تقاضاي سرمايه پذير مي گردند. ادامه مطلب...

.

هدف از ايجاد مگاشيد:

به صورت به ه  
با توجه به مطالب فوق و شرايط حال حاضر و نبود مختصات و جغرافياي سرمايه گذاري خصوصي در ايران ، مگاشيد با نيت ايجاد فضاي امن و قابل اعتماد براي سرمايه گذاران داخلي و خارجي ايجاد شده و طي چند سالي که از فعاليت آن ميگذرد تبديل به مجموعه اي بزرگ از سرمايه گذاران با مقادير سرمايه متنوع شده است . بنابراين حضور در مگاشيد به معني امکان و قابليت ارائه و معرفي پروژه و ايده به سرمايه گذاران علاقمند به مشارکت می باشد.

 

 

چه کساني به مگاشيد نياز دارند؟

 

 

1)سرمايه گذاران

 

 

2) متقاضيان سرمايه

 

 

3)صاحبان مشاغل

 

 

1)سرمايه گذاران

 

سرمايه گذار به شخصي گفته مي‌شود، که تمام يا مقداري از دارايي خود را با هدف منفعت و سود اقتصادي سرمايه‌گذاري مي‌کند. بنابراين براي اينکار نيازمند اطلاعات، شناسايي و بررسي مدلها و پروژه هايي است که با تزريق سرمايه در آنها بتواند بهره لازم را از لحاظ اقتصادي و مالي  ببرد. در مگاشيد شرايطي فراهم شده تا اشخاصي که علاقمند به سرماي گذاري ميباشند بتوانند پروژه ها و ايده هاي مختلف در موضوعات گوناگون را بررسي کرده و در فضايي امن و مناسب و بهره جويي از خدمات مشاوره اي کارشناسان، بهترين تصميم را اتخاذ نمايند. فقط کاقيست اعلام آمادگي کرده و شرايط خود را اعلام نمايد. براساس توان سرمایه گذاری و علاقمندی به موضوعات، طرحها و پروژه ها در معرض بررسی سرمایه گذاران قرار گرفته و کارشناسان مگاشید خدمات مشاوره ای برای اتخاذ بهترین تصمیم گیری را ارائه می نمایند.

 

 

شرايط سرمايه گذاري

 

هر سرمايه گذار ميتواند شرايطي را به دلخواه خود انتخاب و اعلام نمايد. بدين ترتيب مگاشيد با بکارگيري امکانات و ابزار خود ايده ها و پروژه هايي را که با شرايط سرمايه گذار همحواني دارد معرفي کرده تا هرآنچه سرمايه گذار مدنظر قرارداده مهیا گردد.

در 

موضوع سرمايه گذاري

هر پروژه اي که نيازمند سرمايه گذاري است داراي موضوع خاصي است که ميتواند در حوزه مربوط به خود جاي بگيرد و اين دسته بندي از طرف مگاشيد انجام شده و بر اساس اعلام اوليه سرمايه گذار به او معرفي ميگردد..

 

نحوه سرمايه گذاري

چگونگي و مدل سرمايه گذاري نيز از جمله شرايطي است که سرمايه گذاران در نظر ميگيرند. مشارکت و دريافت ضمانت از جمله شرايطي هستند که معمولا ميتوان از سرمايه گذاران انتظار داشت.

 

ميزان سرمايه گذاري

توان مالي هر سرمايه گذار از جمله مهمترين عوامل به جهت دريافت ليست پروژه هاست. دسته بندي و معرفي پروژه ها با توجه به قدرت مالي و يا اعلام سقف پرداخت در هر پروژه به ايشان ارسال ميگردد.

 

 

2) سرمايه پذيران (متقاضيان سرمايه)

 

سرمايه پذیر به شخصي گفته مي‌شود، که به جهت شروع يا ادامه فعاليت در کار، شغل، پروژه و ايده خود نيازمند سرمايه است. منابع مختلفي براي تامين منابع مالي وجود دارند ولي ممکن است به جهت شرايط سخت موجود و زمان و ... دريافت و استفاده براي متقاضي امکانپذير نباشد. از اينرو مگاشيد با بهره مندي از ابزار و روشهاي منحصر به فرد خود قابليت ارائه و طرح اين موضوع را براي سرمايه گذاران خاص خود و همچنين مجموعه بزرگ سرمايه گذاران، فراهم نموده است. اين فرايند در بازه زماني کوتاه و تامين شرايط دلخواه متقاضي انجام ميپذيرد.

 

 

شرايط دريافت سرمايه

 

هر طرح یا پروژه برای جذب سرمایه گذار نیازمند اطلاعات، مستندات و الگوهایی است تا مزایا و خطرات سرمایه گذاری در آن مشخص شود. بدين ترتيب مگاشيد با بکارگيري امکانات و ابزار خود ايده ها و پروژه ها را بررسی نموده و اقدام به تهیه طرحهای توجیهی و کسب و کار و یا استاندارسازی طرحهای موجود نموده و مستندات پروژه را آماده معرفی به سرمايه گذاران می نماید، تا  بتواند شرايط مدنظر متقاضي و سرمایه گذار را تامين کند.

 

موضوع پروژه

 

هر پروژه اي که نيازمند سرمايه گذاري است داراي موضوع خاصي است و در حوزه مربوط به خود جاي ميگيرد و مگاشيد طبق اين دسته بندي پروژه ها و تقاضاهاي جذب سرمايه را به سرمايه گذاران معرفي ميکند.

نحوه بازپرداخت

از آنجاکه تخصص مگاشید، مشاوره کارآفرینی و آماده سازی طرح برای سرمایه گذاری است، اساس سرمایه گذاری بر پایه مشارکت بنا نهاده میشود بدین ترتیب یکی از خدمات قابل ارائه تحقیق و یررسی در چگونگی سودآوری پروژه و انجام محاسبات مربوطه طبق اصول تعریف شده و اطلاعات داده شده متقاضی می باشد. نتایج این بررسیها در قالب طرح توجیهی به سرمایه گذاران (درصورت صلاحدید متقاضی ) اعلام شده تا تصمیم درست گرفته شود. در حالت کلی اعلام چگونگي و توان متقاضي براي بازپرداخت و بررسی کارشناسی پروژه از جمله مواردي است که ميتواند در جذب سرمايه گذار تعیین کننده باشند تا شرايط دلخواه طرفین تامين گردد.

 

ميزان سرمايه موردنياز

تعيين ميزان سرمايه يک پروژه بسيار اهميت دارد و سرمايه گذاران علاقمندند تا تعيين ميزان سرمايه از جانب مرجعي بيطرف و موثق تعيين شده باشد. از این رو با انجام تحقیق کارشناسی و تهیه و تنظیم طرح توجیهی پروژه مورد نظر و مقایسه آن با مبلغ اعلام شده اولیه متقاضی، مقدار انحراف و خطا پروژه مشخص می گردد. بسیار اتفاق افتاده است که مقدار سرمایه اعلام شده از جانب متقاضی با نتیجه بررسی و محاسبات کارشناسان تفاوت فراوان داشته و همین امر موجب انصراف متقاضی از انجام پروژه شده است. تحقیق و بررسی در مقدار سرمایه مورد نیاز و انطباق پروژه با شرایط روز بازار و لحاظ نمودن اصول استاندارد محاسباتی، از وظایف و خدمات برجسته مگاشید در تحقق پروژه های سرمایه گذاری است.

3) صاحبان مشاغل (تبليغات)

فضاي مناسب ايجاد شده در مگاشيد، شامل مجموعه هاي بزرگي از سرمايه گذاران و سرمايه پذيران است که به جهت موضوع و ساختار سرمايه اي و مالي محتواي ابزار قابل استفاده، توجه ويژه اي به آنها ميشود. از اينرو ميتوان بهترين فضا براي تبليغ و معرفي کالا و خدمات شما باشد. مهمتر از آن هويت و شخصيت مخاطب تبليغات است که در اين خصوص تمامي مراجعين مگاشيد در طبقه هاي بالاي دسته بنديهاي بازاريابي قرار دارند. همچنين فضاي مناسب در روش معرفي پروژه ها مثل نشريات ، کانالها و ... قابليت ارائه فايلهاي تبليغاتي شما را به خوبي دارا ميباشند.