مگاشيد در لغت به معني " ميليون خورشيد " که استعاره است از تابندگي ميليونها ايده و تفکر ، که پيرامون خود را روشن ميسازند .

علت انتخاب نام مگاشيد به دليل نياز ايده ها و فعاليتهاي اقتصادي به منبع سرمايه براي رويش و رشد است . " شيد" به معني خورشيد و مگا در سيستم اندازه گيري و محاسبات به معناي ميليون ميباشد.

بدین ترتیب مگاشید به معنی ایجاد منابع نامحدود جهت انتشار انرژی برای پیشرفت و ارتقاء میباشد. شما هم میتوانید یکی از میلیونها خورشید در راستای توسعه کارآفرینی باشید.

 

 

ريشه مگاشيد

مگاشيد نام تجاري وبسايت و سيستم اطلاع رساني و ارتباط دهي سرمايه گذار و سرمايه پذير است که با سرمايه گذاري و پشتيباني مستقيم شرکت ماهان گستر انديشه سام (مگاسام Msam) که دارای مجوز رسمی مشاور کارآفرینی از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است، فعاليت مينمايد.

علت ایجاد این مجموعه از آنجا آغاز میگردد که ما در ابتدا به دنبال تحقق طرحها و ابداعات خود بودیم و در اين راستا و با توجه به نياز سرمايه و تامين مالي براي تکميل پروژه هاي خویش، اقدام به جذب سرمايه و همکاري نزديک با سرمايه گذاران نمودیم. انجام اين پروسه و استقبال فراوان سرمايه گذاران از نحوه عملکرد مگاسام و بررسي بازار توسط کارشناسان، موجب گرديد تا فرآيند جذب سرمايه گذار براي ايده ها و پروژه هاي نيازمند سرمايه را تعميم داده و اين خدمات را در اختيار عموم قرار دهيم.

 

بازار جذب سرمايه در ايران:

 

 

در ايران يکي از منابع مهم تامين مالي ، بانک است که وظيفه تزريق سرمايه جهت ايجاد يا رونق واحد هاي ايجادي و فعال اقتصادي را بر عهده دارد. اما با وجود شرايط سخت براي درخواست کنندگان سرمايه و تسهيلات از طرف بانکها و دريافت وثايق ملکي با ارزشي خيلي بيشتر از مبلغ درخواستي و از همه مهم تر سود بالاي وامها که بي هيچ قيد و شرطي در موعد مقرر دريافت مي گردند موجب انصراف تقاضاي سرمايه پذير مي گردند. ادامه مطلب...

.

هدف از ايجاد مگاشيد:

به صورت به ه  
با توجه به مطالب فوق و شرايط حال حاضر و نبود مختصات و جغرافياي سرمايه گذاري خصوصي در ايران ، مگاشيد با نيت ايجاد فضاي امن و قابل اعتماد براي سرمايه گذاران داخلي و خارجي ايجاد شده و طي چند سالي که از فعاليت آن ميگذرد تبديل به مجموعه اي بزرگ از سرمايه گذاران با مقادير سرمايه متنوع شده است . بنابراين حضور در مگاشيد به معني امکان و قابليت ارائه و معرفي پروژه و ايده به سرمايه گذاران علاقمند به مشارکت می باشد.

 

 

چه کساني به مگاشيد نياز دارند؟

 

 

1)سرمايه گذاران

 

 

2) متقاضيان سرمايه

 

 

3)صاحبان مشاغل

 

 

1)سرمايه گذاران

 

سرمايه گذار به شخصي گفته مي‌شود، که تمام يا مقداري از دارايي خود را با هدف منفعت و سود اقتصادي سرمايه‌گذاري مي‌کند. بنابراين براي اينکار نيازمند اطلاعات، شناسايي و بررسي مدلها و پروژه هايي است که با تزريق سرمايه در آنها بتواند بهره لازم را از لحاظ اقتصادي و مالي  ببرد. در مگاشيد شرايطي فراهم شده تا اشخاصي که علاقمند به سرماي گذاري ميباشند بتوانند پروژه ها و ايده هاي مختلف در موضوعات گوناگون را بررسي کرده و در فضايي امن و مناسب و بهره جويي از خدمات مشاوره اي کارشناسان، بهترين تصميم را اتخاذ نمايند. فقط کاقيست اعلام آمادگي کرده و شرايط خود را اعلام نمايد. براساس توان سرمایه گذاری و علاقمندی به موضوعات، طرحها و پروژه ها در معرض بررسی سرمایه گذاران قرار گرفته و کارشناسان مگاشید خدمات مشاوره ای برای اتخاذ بهترین تصمیم گیری را ارائه می نمایند.

 

 

شرايط سرمايه گذاري

 

هر سرمايه گذار ميتواند شرايطي را به دلخواه خود انتخاب و اعلام نمايد. بدين ترتيب مگاشيد با بکارگيري امکانات و ابزار خود ايده ها و پروژه هايي را که با شرايط سرمايه گذار همحواني دارد معرفي کرده تا هرآنچه سرمايه گذار مدنظر قرارداده مهیا گردد.

در 

موضوع سرمايه گذاري

هر پروژه اي که نيازمند سرمايه گذاري است داراي موضوع خاصي است که ميتواند در حوزه مربوط به خود جاي بگيرد و اين دسته بندي از طرف مگاشيد انجام شده و بر اساس اعلام اوليه سرمايه گذار به او معرفي ميگردد..

 

نحوه سرمايه گذاري

چگونگي و مدل سرمايه گذاري نيز از جمله شرايطي است که سرمايه گذاران در نظر ميگيرند. مشارکت و دريافت ضمانت از جمله شرايطي هستند که معمولا ميتوان از سرمايه گذاران انتظار داشت.

 

ميزان سرمايه گذاري

توان مالي هر سرمايه گذار از جمله مهمترين عوامل به جهت دريافت ليست پروژه هاست. دسته بندي و معرفي پروژه ها با توجه به قدرت مالي و يا اعلام سقف پرداخت در هر پروژه به ايشان ارسال ميگردد.

 

 

2) سرمايه پذيران (متقاضيان سرمايه)

 

سرمايه پذیر به شخصي گفته مي‌شود، که به جهت شروع يا ادامه فعاليت در کار، شغل، پروژه و ايده خود نيازمند سرمايه است. منابع مختلفي براي تامين منابع مالي وجود دارند ولي ممکن است به جهت شرايط سخت موجود و زمان و ... دريافت و استفاده براي متقاضي امکانپذير نباشد. از اينرو مگاشيد با بهره مندي از ابزار و روشهاي منحصر به فرد خود قابليت ارائه و طرح اين موضوع را براي سرمايه گذاران خاص خود و همچنين مجموعه بزرگ سرمايه گذاران، فراهم نموده است. اين فرايند در بازه زماني کوتاه و تامين شرايط دلخواه متقاضي انجام ميپذيرد.

 

 

شرايط دريافت سرمايه

 

هر طرح یا پروژه برای جذب سرمایه گذار نیازمند اطلاعات، مستندات و الگوهایی است تا مزایا و خطرات سرمایه گذاری در آن مشخص شود. بدين ترتيب مگاشيد با بکارگيري امکانات و ابزار خود ايده ها و پروژه ها را بررسی نموده و اقدام به تهیه طرحهای توجیهی و کسب و کار و یا استاندارسازی طرحهای موجود نموده و مستندات پروژه را آماده معرفی به سرمايه گذاران می نماید، تا  بتواند شرايط مدنظر متقاضي و سرمایه گذار را تامين کند.

 

موضوع پروژه

 

هر پروژه اي که نيازمند سرمايه گذاري است داراي موضوع خاصي است و در حوزه مربوط به خود جاي ميگيرد و مگاشيد طبق اين دسته بندي پروژه ها و تقاضاهاي جذب سرمايه را به سرمايه گذاران معرفي ميکند.

نحوه بازپرداخت

از آنجاکه تخصص مگاشید، مشاوره کارآفرینی و آماده سازی طرح برای سرمایه گذاری است، اساس سرمایه گذاری بر پایه مشارکت بنا نهاده میشود بدین ترتیب یکی از خدمات قابل ارائه تحقیق و یررسی در چگونگی سودآوری پروژه و انجام محاسبات مربوطه طبق اصول تعریف شده و اطلاعات داده شده متقاضی می باشد. نتایج این بررسیها در قالب طرح توجیهی به سرمایه گذاران (درصورت صلاحدید متقاضی ) اعلام شده تا تصمیم درست گرفته شود. در حالت کلی اعلام چگونگي و توان متقاضي براي بازپرداخت و بررسی کارشناسی پروژه از جمله مواردي است که ميتواند در جذب سرمايه گذار تعیین کننده باشند تا شرايط دلخواه طرفین تامين گردد.

 

ميزان سرمايه موردنياز

تعيين ميزان سرمايه يک پروژه بسيار اهميت دارد و سرمايه گذاران علاقمندند تا تعيين ميزان سرمايه از جانب مرجعي بيطرف و موثق تعيين شده باشد. از این رو با انجام تحقیق کارشناسی و تهیه و تنظیم طرح توجیهی پروژه مورد نظر و مقایسه آن با مبلغ اعلام شده اولیه متقاضی، مقدار انحراف و خطا پروژه مشخص می گردد. بسیار اتفاق افتاده است که مقدار سرمایه اعلام شده از جانب متقاضی با نتیجه بررسی و محاسبات کارشناسان تفاوت فراوان داشته و همین امر موجب انصراف متقاضی از انجام پروژه شده است. تحقیق و بررسی در مقدار سرمایه مورد نیاز و انطباق پروژه با شرایط روز بازار و لحاظ نمودن اصول استاندارد محاسباتی، از وظایف و خدمات برجسته مگاشید در تحقق پروژه های سرمایه گذاری است.

3) صاحبان مشاغل (تبليغات)

فضاي مناسب ايجاد شده در مگاشيد، شامل مجموعه هاي بزرگي از سرمايه گذاران و سرمايه پذيران است که به جهت موضوع و ساختار سرمايه اي و مالي محتواي ابزار قابل استفاده، توجه ويژه اي به آنها ميشود. از اينرو ميتوان بهترين فضا براي تبليغ و معرفي کالا و خدمات شما باشد. مهمتر از آن هويت و شخصيت مخاطب تبليغات است که در اين خصوص تمامي مراجعين مگاشيد در طبقه هاي بالاي دسته بنديهاي بازاريابي قرار دارند. همچنين فضاي مناسب در ابزار معرفي پروژه ها مثل نشريات ، کانالها و ... قابليت ارائه فايلهاي تبليغاتي شما را به خوبي دارا ميباشند.

 

 

کمپينهاي معرفي پروژه به سرمايه گذار:

ارائه خدمات مشاوره به سرمایه گذاران و سرمایه پذیران در قالب بررسی پروژه و تهیه طرحهای توجیهی و کسب و کار، از اهداف اصلی مگاشید در پیشبرد فرهنگ کارآفرینی و تحقق ایده ها و طرحهای داخلی است. اما تمام پروژه ها و طرحهای ارائه شده به مگاشید دارای شرایط استاندارد و مدنظر کارشناسان نبوده و یا به دلایل مختلف متقاضی نیازی به خدمات مگاشید ندارد. به همین منظور امکان معرفی پروژه ها و طرحها برای تمام کسانیکه با ما در ارتباطند وجود داشته و کسانیکه توان توجیه سرمایه گذاران را دارند نیز می توانند با بهره جویی از ابزار مگاشید در قالب کمپینهای سرمایه گذاری، پروژه خود را در معرض توجه سرمایه گذاران قرار دهند.

براي معرفي ايد ها و پروژه ها به سرمايه گذاران روشهاي مختلفي وجود دارد که مگاشيد از طريق کمپينهايي به صورت کاملا تخصصي و حرفه اي اينکار را انجام ميدهد. اين کمپينها به دو دسته عمده تقسيم ميشوند که شامل بهره مندی از  خدمات مشاوره ای و کارشناسي مگاشید و یا  همچنين ارتباط مستقيم متقاضي با سرمايه گذار بدون حضور مگاشيد است.

پیشنهاد ما استفاده از کمپین 1 و بهره مندی از خدمات مشاوره ای و کارشناسی مگاشید است زیرا با بررسی تخصصی در خصوص پروژه مورد نظر، علاوه بر مشخص شدن نقاط ضعف و قوت طرح، جزئیات سرمایه مورد نیاز، میزان سوددهی، زمان بازگشت سرمایه و فاکتورهای مهم دیگری که در پروژه مطرح هستند قبل از انجام سرمایه گذاری روشن خواهند شد که این داده ها می توانند در درجه اول برای تصمیمات آتی شما مهم باشند و همچنین توجیه سرمایه گذاری را برای هر سرمایه گذاری راحت نماید.

 

کمپين 1 ) با مشارکت مگاشيد

در اين روش مگاشيد با ارائه خدمات کارشناسی به عنوان مشاور در کنار شما بوده و ابتدا با بررسی پروژه و تهیه یا استاندارد سازی طرح توجیهی و مستندات مرتبط، ابزار و شرایط توجیه را مناسب و مهیای معرفی به سرمایه گذاران می نماید. مگاشید تا زمان جذب سرمايه گذار و در بازه زماني مورد نظر براي تامين شرايط شما در کنارتان خواهد بود و از طرح دفاع خواهد نمود.

          

           کمپين  2 ) معرفي مستقيم متقاضي

ارائه و معرفي پروژه در اين روش با استفاده از ابزار و سيستم اطلاع رساني مگاشيد صورت ميگيرد ولي دفاع از طرح به عهده متقاضي است و امکان ارتباط مستقيم ميان سرمايه گذار و متقاضي برقرار ميگردد. در این کمپین موضوع پروژه بر طبق نظر شما در هفته نامه تخصصی سرمایه و صنعت، سایت مگاشید و کانالهای اطلاع رسانی ویژه سرمایه گذاران منتشر شده و این امکان برای سرمایه گذاران وجود دارد تا در صورت تمایل با شما ارتباط برقرار نمایند. امکان جذب سرمایه گذار در این روش صرفا به جذابیت پروژه و نحوه دفاع و توجیه شما از طرح بستگی دارد. کارشناسان مگاشيد فقط ميتوانند  به عنوان مشاور در چگونگي استفاده و انتخاب ابزار معرفي پروژه به شما کمک نمايند.

 

 

خدمات مگاشيد در يک پروسه سرمايه گذاري:

مگاشيد با استفاده از امکانات، ابزار و کارشناسان خود در يک پروسه سرمايه گذاري قادر به ارائه خدمات زير است که بهره جويي از هر کدام منوط به انتخاب کمپين ها و پلنهاي اجرايي از جانب متقاضي خواهد بود.

تهيه طرح توجيهي

 

در کمپين 1 يکي از ملزومات معرفي و دفاع پروژه ها به سرمايه گذاران، طرح توجيهي آنست که توسط کارشناسان مگاشيد تهيه شده و از آن دفاع خواهد شد اين طرحها به گونه اي نتظيم ميگردند که نتايج کسب شده کاملا واقعي بوده و مراحل ارائه آنها براي سرمايه گذار قابل درک خواهد بود با بتواند بهترين و مطمئن ترين تصميم را بگيرد. در تهیه طرح توجیهی از اطلاعات اولیه متقاضی و منابع رسمی و موجود در بازار استفاده خواهد شد. برای توجیه هر طرح نیاز به مستندات قابل استعلام است که با همکاری دوجانبه تهیه و مجموعه اطلاعات و پرونده سرمایه گذاری پروژه تکمیل می گردد.

 

ابزار معرفي و اطلاعرساني مگاشيد

ابزار و سيستمهاي متنوع و کارآمدي در اختيار مگاشيد قرار دارد تا بتواند در بازه زماني کوتاه، بهترين محتوي را در جهت معرفي پروژه ها در دسترس سرمايه گذاران قرار دهد. وجود مجموعه ای از سرمایه گذاران در فضایی با ماهیت سرمایه گذاری، موجب شده تا استفاده از این ابزار و امکانات خصوصیاتی منحصر به فرد را داشته باشد. از جمله اين ابزار هفته نامه تخصصي سرمایه و صنعت است که در هر هفته براي سرمايه گذاران منتشرمی شود. این هفته نامه با موضوع سرمایه گذاری در صنایع مختلف ایران، علاوه بر درج مطالب و گزارشها و مقالات خواندنی در این حوزه، به معرفی پروژه ها و طرحهای نیازمند سرمایه می پردازد. از دیگر ابزار اطلاع رسانی طرحها و پروژه ها در مگاشید میتوان به سایت مگاشید و کانالهای ویژه سرمایه گذاران اشاره نمود. اپلیکیشن مگاشید با هدف برقراری ارتباط میان طرفین یک پروسه سرمایه گذاری از دیگر ابزاری است که در آینده نزدیک در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 

 

 

پلنهاي اجرايي در کمپينهاي جذب سرمايه گذار

در اجراي کمپينهاي جذب سرمايه گذار پلنهايي از طرف مگاشيد به صورت کارشناسي شده در راستاي حصول بهترين نتيجه پيش بيني شده است که هر متقاضي طبق ميزان و نوع سرمايه گذاري پروژه و همچنين توان مالي خود بهره مناسب از ابزار اطلاع رساني و روشهاي معرفي پروژه ها را ببرد. هر کدام از اين پلنها بر اساس فضاي در نظر گرفته شده در نشريات، تعداد دفعات انتشار و تنوع استفاده از آنها با يکديگر متفاوت ميباشند. براي انتخاب هر پلن نيز توصيه ميشود از مشاوره کارشناسان مگاشيد استفاده نماييد تا بر اساس تکنيکهاي موجود و تجربه نتايج بدست آمده در پروژه هاي مشابه، بهترين نتيجه حاصل شود.

 

 

 

تعرفه استفاده از خدمات مگاشيد:

هر کدام از کمپينهاي جذب سرماي گذار در مگاشيد، هزينه هايي را شامل ميشوند که مدل پرداخت و مقدار آنها با هم تفاوتهاي عمده دارند.

 

 

تعرفه کمپين(1) مشارکت مستقيم مگاشيد:

انتخاب اين کمپين به منزله استفاده از خدمات مشاوره ای مگاشيد در ارائه و دفاع از پروژه شماست. به همين منظور يکي از ابزار مهم معرفي پروژه، طرح توجيهي است که الزاما ميبايست توسط کارشناسان مگاشيد تهيه و تنظيم شده یا در صورت وجود طرح توجیهی، استانداردسازی شود. علل اصلي لزوم تهيه طرح توسط کارشناسان مگاشيد را ميتوان به صورت زير برشمرد:

الف) لزوم توجيه کامل پروژه از لحاظ مالي و فني و بازار براي سرمایه گذار و همچنين اثبات سودآوري مناسب و مطمئن و تعيين ميزان ريسک و سایر پارامترهای لازم برای اتخاذ بهترین تصمیم

ب) الزام تهبه و تنظيم طرح توسط مرجعي بيطرف از ديد سرمايه گذاران و در نهايت اطمينان به گزارش و نتايج طرح توجيهي ارائه شده از سوی منبع تایید شده و رسمی

پ) وجود تخصص و دانش و تجربه کارشناسان مگاشيد به عنوان مشاور کارآفرینی با مجوز رسمی، در تهيه طرحهاي توجيهي قابل ارائه به سرمايه گذاران، و همچنين ايجاد ساختار مناسب طرحهاي توجيهي از لحاظ نگارش و سبک ارائه همسو با سليقه و دانش سرمايه گذاران(تهيه طرح سرمايه گذار پسند)

ت) بطور معمول کارشناسان توانايي دفاع و معرفي پروژه هايي را دارند که خودشان در تهيه آن دخالت داشته و آنرا تنظيم نموده اند از جايي که محاسبات قسمت مالي هر طرح توجيهي بيشتر مورد توجه بوده و با کوچکترين تغيير در نحوه اين محاسبات، ميتوان دگرگونيهاي اساسي در نتيجه بدست آورد بنابراين راستي آزمايي طرحها نيازمند صرف زمان و دقت بسياري ميباشد پس کارشناسان تاکيد دارند بجاي اينکار طرح را خود تهيه نمايند.

بنابراين براي تهيه طرح نيازمند برآورد هزينه از جانب کارشناس مربوطه ميباشيد که مقدار آن پس از 1 روز و بر اساس نوع و مقدار سرمايه گذاري پروژه از طرف کارشناس تعيين ميگردد. اين هزينه تا زمان تکميل طرح از جانب شما تسويه شده و يک نسخه به شما تحويل خواهد گرديد. شایان ذکر است که تمامی هزینه های اعلامی از سوی کارشناسان مگاشید طبق تعرفه تعیین شده نهادهای ذیربط می باشد.

با توجه به مشارکت مگاشيد در اين کمپين، پس از تهیه طرح و تکمیل مستندات لازم، تمام هزينه هاي ارسال و معرفي پروژه به سرمايه گذاران از طرف ما تامين شده و شما تا زمان قرارداد با سرمايه گذار هزينه ديگري پرداخت نخواهيد نمود. اما پس از تکميل پروسه سرمايه گذاري مبلغي به عنوان کارمزد(طبق قرارداد)  به مگاشيد پرداخت خواهيد نمود.

 

 

تعرفه کمپين(2) ارتباط مستقيم متقاضي با سرمايه گذاران:

با توجه به تنوع و تعداد پلنهاي موجود در اين کمپين، به قسمت تعرفه خدمات مگاشيد مراجعه نماييد.

 

 

 

قوانين و مقررات مگاشيد:

ماهيت همکاري با مگاشيد مالي و سرمايه ايست. به همين دليل ميبايست قواعد و قوانيني در اينخصوص از جانب تمام متقاضيان (سرمايه گذار و سرمايه پذير و صاحبان مشاغل) رعايت شوند. براي درک جزئيات به قسمت قوانين و مقررات مراجعه نماييد.

 

 

**ساير خدمات مگاشيد**

 

 

باشگاه سرمايه گذاري مگاشيد

تمام دوستانيکه به عنوان کاربر در سايت مگاشيد ثبت نام ميکنند و يا با شرکت ارتباط دارند در صورت تمايل عضو باشگاه سرمايه گذاري مگاشيد خواهند بود و از امکانات و تسهيلاتي که در بازه هاي زماني مختلف اطلاع رساني خواهد شد بهره مند خواهند شد.

آکادمي سرمايه گذاري مگاشيد

سرمايه گذاري و دريافت سرمايه اصولي دارند که هر لحظه در حال تغيير و تحول ميباشند. آگاهي رساندن اين قواعد يکي از خدمات مگاشيد است که با ترجمه و تاييد کارشناسان مگاشيد از جديدترين مقالات و گزارشات منتشر شده در مراجع مالي و معتبر دنيا انجام ميپذيرد.

جشنواره هاي سرمايه گذاري

در زمانهاي تعيين شده پروژه هاي برگزيده تعيين و شرايط براي سرمايه گذاري در آنها از طرف مگاشيد تسهيل ميگردد. فعاليتهايي نظير اين در دوره هاي مختلف و شرايط خاص در قالب جشنواره هاي مگاشيد اعلام ميگردند.