مگاشيد در لغت به معني " ميليون خورشيد " که استعاره است از تابندگي ميليونها ايده و تفکر ، که پيرامون خود را روشن ميسازند .

علت انتخاب نام مگاشيد به دليل نياز ايده ها و فعاليتهاي اقتصادي به منبع سرمايه براي رويش و رشد است . " شيد" به معني خورشيد و مگا در سيستم اندازه گيري و محاسبات به معناي ميليون ميباشد.

در طبيعت تنها يک خورشيد تابندگي انرژي براي حيات را به عهده دارد ولي در دنياي اقتصاد، ميليونها خورشيد جهت تامين انرژي مالي که همان سرمايه است را ميتوان متصور بود.

 

 

ريشه مگاشيد

مگاشيد نام تجاري وبسايت و سيستم اطلاع رساني و ارتباط دهي سرمايه گذار و سرمايه پذير است که با سرمايه گذاري و پشتيباني مستقيم شرکت ماهان گستر انديشه سام (مگاسام Msam) فعاليت مينمايد. ما در اين شرکت گام اول را با هدف سرمايه گذاري و اجراي پروژه هاي نوپا و استارت آپ هاي طراحي شده توسط کارشناسان و همکاران خود ايجاد نموديم. در اين راستا و با توجه به نياز سرمايه و تامين مالي براي تکميل پروژه هاي خود، اقدام به جذب سرمايه و همکاري نزديک با سرمايه گذاران خود کرديم. انجام اين پروسه و استقبال فراوان سرمايه گذاران از نحوه عملکرد مگاسام و بررسي بازار توسط کارشناسان، موجب گرديد تا فرآيند جذب سرمايه گذار براي ايده ها و پروژه هاي نيازمند سرمايه را تعميم داده و اين خدمات را در اختيار عموم قرار دهيم.

 

بازار جذب سرمايه در ايران:

 

 

در ايران يکي از منابع مهم تامين مالي ، بانک است که وظيفه تزريق سرمايه جهت ايجاد يا رونق واحد هاي ايجادي و فعال اقتصادي را بر عهده دارد. اما با وجود شرايط سخت براي درخواست کنندگان سرمايه و تسهيلات از طرف بانکها و دريافت وثايق ملکي با ارزشي خيلي بيشتر از مبلغ درخواستي و از همه مهم تر سود بالاي وامها که بي هيچ قيد و شرطي در موعد مقرر دريافت مي گردند موجب انصراف تقاضاي سرمايه پذير مي گردند. ادامه مطلب...

.

هدف از ايجاد مگاشيد:

با توجه به مطالب فوق و شرايط حال حاضر و نبود مختصات و جغرافياي سرمايه گذاري خصوصي در ايران ، مگاشيد با نيت ايجاد فضاي امن و قابل اعتماد براي سرمايه گذاران داخلي و خارجي ايجاد شده و طي چند سالي که از فعاليت آن ميگذرد تبديل به مجموعه اي بزرگ از سرمايه گذاران با مقادير سرمايه متنوع شده است . بنابراين حضور در مگاشيد به معني امکان و قابليت ارائه و معرفي پروژ و ايده براي بيش از 1100 سرمايه گذار علاقمند به مشارکت.

 

 

چه کساني به مگاشيد نياز دارند؟

 

 

1)سرمايه گذاران

 

 

2) متقاضيان سرمايه

 

 

3)صاحبان مشاغل

 

 

1)سرمايه گذاران

 

سرمايه گذار به شخصي گفته مي‌شود، که تمام يا مقداري از دارايي خود را با هدف منفعت و سود اقتصادي سرمايه‌گذاري مي‌کند. بنابراين براي اينکار نيازمند اطلاعات، شناسايي و بررسي مدلها و پروژه هايي است که با تزريق سرمايه در آنها بتواند بهره لازم را از لحاظ اقتصادي و مالي  ببرد. در مگاشيد شرايطي فراهم شده تا اشخاصي که علاقمند به سرماي گذاري ميباشند بتوانند پروژه ها و ايده هاي مختلف در موضوعات گوناگون را بررسي کرده و در فضايي امن و مناسب و بهره جويي از خدمات مشاوره اي کارشناسان، بهترين تصميم را اتخاذ نمايند. فقط کاقيست اعلام آمادگي کرده و شرايط خود را اعلام نمايد.

 

 

شرايط سرمايه گذاري

 

هر سرمايه گذار ميتواند شرايطي را به دلخواه خود انتخاب و اعلام نمايد. بدين ترتيب مگاشيد با بکارگيري امکانات و ابزار خود ايده ها و پروژه هايي را که با شرايط سرمايه گذار همحواني دارد معرفي کرده تا هرآنچه سرمايه گذار مدنظر قرارداده ايجاد شود.

در 

موضوع سرمايه گذاري

هر پروژه اي که نيازمند سرمايه گذاري است داراي موضوع خاصي است که ميتواند در حوزه مربوط به خود جاي بگيرد و اين دسته بندي از طرف مگاشيد انجام شده و بر اساس اعلام اوليه سرمايه گذار به او معرفي ميگردد..

 

نحوه سرمايه گذاري

چگونگي و مدل سرمايه گذاري نيز از جمله شرايطي است که سرمايه گذاران در نظر ميگيرند. مشارکت و دريافت ضمانت از جمله شرايطي هستند که معمولا ميتوان از سرمايه گذاران انتظار داشت.

 

ميزان سرمايه گذاري

توان مالي هر سرمايه گذار از جمله مهمترين عوامل به جهت دريافت ليست پروژه هاست. دسته بندي و معرفي پروژه ها با توجه به قدرت مالي و يا اعلام سقف پرداخت در هر پروژه به ايشان ارسال ميگردد.

 

 

2) سرمايه پذيران (متقاضيان سرمايه)

 

سرمايه گذار به شخصي گفته مي‌شود، که به جهت شروع يا ادامه فعاليت در کار، شغل، پروژه و ايده خود نيازمند سرمايه است. منابع مختلفي براي تامين منابع مالي وجود دارند ولي ممکن است به جهت شرايط سخت موجود و زمان و ... دريافت و استفاده براي متقاضي امکانپذير نباشد. از اينرو مگاشيد با بهره مندي از ابزار و روشهاي منحصر به فرد خود قابليت ارائه و طرح اين موضوع را براي سرمايه گذاران خاص خود و همچنين مجموعه بزرگ سرمايه گذاران، فراهم نموده است. اين فرايند در بازه زماني کوتاه و تامين شرايط دلخواه متقاضي انجام ميپذيرد.

 

 

شرايط دريافت سرمايه

 

بر اساس نوع پروژه و توان متقاضي شرايطي اعلام ميگردد تا براي انجام و اتمام کار صدمه اي به آن وارد نشود. بدين ترتيب مگاشيد با بکارگيري امکانات و ابزار خود ايده ها و پروژه ها را به سرمايه گذاراني معرفي کرده که بتوانند شرايط مدنظر متقاضي را تامين نمايند.

 

موضوع پروژه

 

هر پروژه اي که نيازمند سرمايه گذاري است داراي موضوع خاصي است و در حوزه مربوط به خود جاي ميگيرد و مگاشيد طبق اين دسته بندي پروژه ها و تقاضاهاي جذب سرمايه را به سرمايه گذاران معرفي ميکند.

نحوه بازپرداخت

چگونگي و توان متقاضي براي بازپرداخت و شرايط مشارکت از جمله مواردي است که ميتواند در جذب سرمايه گذار اهميت داشته باشد تا شرايط دلخواه متقاضي تامين گردد.

 

ميزان سرمايه موردنياز

تعيين ميزان سرمايه يک پروژه بسيار اهميت دارد و سرمايه گذاران علاقمندند تا تعيين ميزان سرمايه از جانب مرجعي بيطرف و موثق تعيين شده باشد.

3) صاحبان مشاغل (تبليغات)

فضاي مناسب ايجاد شده در مگاشيد، شامل مجموعه هاي بزرگي از سرمايه گذاران و سرمايه پذيران است که به جهت موضوع و ساختار سرمايه اي و مالي محتواي ابزار قابل استفاده، توجه ويژه اي به آنها ميشود. از اينرو ميتوان بهترين فضا براي تبليغ و معرفي کالا و خدمات شما باشد. مهمتر از آن هويت و شخصيت مخاطب تبليغات است که در اين خصوص تمامي مراجعين مگاشيد در طبقه هاي بالاي دسته بنديهاي بازاريابي قرار دارند. همچنين فضاي مناسب در ابزار معرفي پروژه ها مثل نشريات ، کانالها و ... قابليت ارائه فايلهاي تبليغاتي شما را به خوبي دارا ميباشند.

 

 

کمپينهاي معرفي پروژه به سرمايه گذار:

براي معرفي ايد ها و پروژه ها به سرمايه گذاران روشهاي مختلفي وجود دارد که مگاشيد از طريق کمپينهايي به صورت کاملا تخصصي و حرفه اي اينکار را انجام ميدهد. اين کمپينها به دو دسته عمده تقسيم ميشوند که شامل مشارکت و حضور مستقيم مگاشيد و خدمات مشاوره و کارشناسي و همچنين ارتباط مستقيم متقاضي با سرمايه گذار بدون حضور مگاشيد است.

 

کمپين 1 ) با مشارکت مگاشيد

در اين روش مگاشيد به همراه کارشناسان خود به طور مستقيم در معرفي و ارائه پروژه به سرمايه گذاران مشارکت داشته و تا زمان جذب سرمايه گذار و در بازه زماني مورد نظر براي تامين شرايط شما در کنارتان خواهد بود و از طرح دفاع خواهد نمود.

          

           کمپين  2 ) معرفي مستقيم متقاضي

ارائه و معرفي پروژه در اين روش با استفاده از ابزار و سيستم اطلاعرساني مگاشيد صورت ميگيرد ولي دفاع از طرح به عهده متقاضي است و ارتباط مستقيم ميان سرمايه گذار و متقاضي برقرار ميگردد. کارشناسان مگاشيد ميتوانند صرفا" به عنوان مشاور در چگونگي استفاده از ابزار معرفي پروژه به متقاضي کمک نمايند.

 

 

خدمات مگاشيد در يک پروسه سرمايه گذاري:

مگاشيد با استفاده از امکانات، ابزار و کارشناسان خود در يک پروسه سرمايه گذاري قادر به ارائه خدمات زير است که بهره جويي از هر کدام منوط به انتخاب کمپين ها و پلنهاي اجرايي از جانب متقاضي خواهد بود.

تهيه طرح توجيهي

 

در کمپين 1 يکي از ملزومات معرفي و دفاع پروژه ها به سرمايه گذاران، طرح توجيهي آنست که توسط کارشناسان مگاشيد تهيه شده و از آن دفاع خواهد شد اين طرحها به گونه اي نتظيم ميگردند که نتايج کسب شده کاملا واقعي بوده و مراحل ارائه آنها براي سرمايه گذار قابل درک خواهد بود با بتواند بهترين و مطمئن ترين تصميم را بگيرد.

 

ابزار معرفي و اطلاعرساني مگاشيد

ابزار و سيستمهاي متنوع و کارآمدي در اختيار مگاشيد قرار دارد تا بتواند در بازه زماني کوتاه، بهترين محتوي را در جهت معرفي پروژه ها در دسترس سرمايه گذاران قرار دهد. از جمله اين ابزار نشريات تخصصي مگاشيد است که در هر هفته و ماه براي سرمايه گذاران رايگان ارسال ميگردند.

 

 

 

پلنهاي اجرايي در کمپينهاي جذب سرمايه گذار

در اجراي کمپينهاي جذب سرمايه گذار پلنهايي از طرف مگاشيد به صورت کارشناسي شده در راستاي حصول بهترين نتيجه پيش بيني شده است که هر متقاضي طبق ميزان و نوع سرمايه گذاري پروژه و همچنين توان مالي خود بهره مناسب از ابزار اطلاع رساني و روشهاي معرفي پروژه ها را ببرد. هر کدام از اين پلنها بر اساس فضاي در نظر گرفته شده در نشريات، تعداد دفعات انتشار و تنوع استفاده از آنها با يکديگر متفاوت ميباشند. براي انتخاب هر پلن نيز توصيه ميشود از مشاوره کارشناسان مگاشيد استفاده نماييد تا بر اساس تکنيکهاي موجود و تجربه نتايج بدست آمده در پروژه هاي مشابه، بهترين نتيجه حاصل شود. براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد پلنها به اينجا برويد.

 

 

 

تعرفه استفاده از خدمات مگاشيد:

هر کدام از کمپينهاي جذب سرماي گذار در مگاشيد، هزينه هايي را شامل ميشوند که مدل پرداخت و مقدار آنها با هم تفاوتهاي عمده دارند.

 

 

تعرفه کمپين(1) مشارکت مستقيم مگاشيد:

انتخاب اين کمپين به منزله استفاده از خدمات کارشناسان مگاشيد در ارائه و دفاع از پروژه شماست. به همين منظور يکي از ابزار مهم معرفي پروژه، طرح توجيهي است که الزاما ميبايست توسط کارشناسان مگاشيد تهيه و تنظيم گردند. علل اصلي لزوم تهيه طرح توسط کارشناسان مگاشيد را ميتوان به صورت زير برشمرد:

الف) لزوم توجيه کامل پروژه از لحاظ مالي و فني و بازار براي کارشناس و همچنين اثبات سودآوري مناسب و مطمئن و تعيين ميزان ريسک

ب) الزام تهبه و تنظيم طرح توسط مرجعي بيطرف از ديد سرمايه گذاران و در نهايت اطمينان به گزارش و نتايج طرح توجيهي ارائه شده

پ) وجود تخصص و دانش و تجربه کارشناسان مگاشيد در تهيه طرحهاي توجيهي قابل ارائه به سرمايه گذاران، و همچنين ايجاد ساختار مناسب طرحهاي توجيهي از لحاظ نگارش و سبک ارائه همسو با سليقه و دانش سرمايه گذاران(تهيه طرح سرمايه گذار پسند)

ت) بطور معمول کارشناسان توانايي دفاع و معرفي پروژه هايي را دارند که خودشان در تهيه آن دخالت داشته و آنرا تنظيم نموده اند از جايي که محاسبات قسمت مالي هر طرح توجيهي بيشتر مورد توجه بوده و با کوچکترين تغيير در نحوه اين محاسبات، ميتوان دگرگونيهاي اساسي در نتيجه بدست آورد بنابراين راستي آزمايي طرحها نيازمند صرف زمان و دقت بسياري ميباشد پس کارشناسان تاکيد دارند بجاي اينکار طرح را خود تهيه نمايند.

بنابراين براي تهيه طرح نيازمند برآورد هزينه از جانب کارشناس مربوطه ميباشيد که مقدار آن پس از 1 روز و بر اساس نوع و مقدار سرمايه گذاري پروژه از طرف کارشناس تعيين ميگردد. اين هزينه تا زمان تکميل طرح از جانب شما تسويه شده و يک نسخه به شما تحويل خواهد گرديد.

با توجه به مشارکت مگاشيد در اين کمپين، تمام هزينه هاي ارسال و معرفي پروژه به سرمايه گذاران از طرف او تامين شده و شما تا زمان قرارداد با سرمايه گذار هزينه ديگري پرداخت نخواهيد نمود. اما پس از تکميل پروسه سرمايه گذاري مبلغي به عنوان کارمزد به مگاشيد پرداخت خواهيد نمود.

 

 

تعرفه کمپين(2) ارتباط مستقيم متقاضي با سرمايه گذاران:

با توجه به تنوع و تعداد پلنهاي موجود در اين کمپين، به قسمت تعرفه خدمات مگاشيد مراجعه نماييد.

 

 

 

قوانين و مقررات مگاشيد:

ماهيت همکاري با مگاشيد مالي و سرمايه ايست. به همين دليل ميبايست قواعد و قوانيني در اينخصوص از جانب تمام متقاضيان (سرمايه گذار و سرمايه پذير و صاحبان مشاغل) رعايت شوند. براي درک جزئيات به قسمت قوانين و مقررات مراجعه نماييد.

 

 

**ساير خدمات مگاشيد**

 

 

باشگاه سرمايه گذاري مگاشيد

تمام دوستانيکه به عنوان کاربر در سايت مگاشيد ثبت نام ميکنند و يا با شرکت ارتباط دارند در صورت تمايل عضو باشگاه سرمايه گذاري مگاشيد خواهند بود و از امکانات و تسهيلاتي که در بازه هاي زماني مختلف اطلاع رساني خواهد شد بهره مند خواهند شد.

آکادمي سرمايه گذاري مگاشيد

سرمايه گذاري و دريافت سرمايه اصولي دارند که هر لحظه در حال تغيير و تحول ميباشند. آگاهي رساندن اين قواعد يکي از خدمات مگاشيد است که با ترجمه و تاييد کارشناسان مگاشيد از جديدترين مقالات و گزارشات منتشر شده در مراجع مالي و معتبر دنيا انجام ميپذيرد.

جشنواره هاي سرمايه گذاري

در زمانهاي تعيين شده پروژه هاي برگزيده تعيين و شرايط براي سرمايه گذاري در آنها از طرف مگاشيد تسهيل ميگردد. فعاليتهايي نظير اين در دوره هاي مختلف و شرايط خاص در قالب جشنواره هاي مگاشيد اعلام ميگردند.

 

 

 

جهت ثبت شرکت مي توانيد به سايت هاي فکر برتر ، ثبتيکال و ثبت نيک مراجعه نماييد