عوامل مهمی در راه‌اندازی پروژه‌های استارت‌آپ  دخلالت دارند، در بین تمامی این موارد، ایده جدید و جذب سرمایه بیشتر از بقیه مهم تر است...

 

عوامل مهمی در راه‌اندازی پروژه‌های استارت‌آپ  دخلالت دارند، در بین تمامی این موارد، ایده جدید و جذب سرمایه بیشتر از بقیه مهم تر است ، خلق ایده ناب به این راحتی‌ها هم نیست اما کارآفرینان زیادی بوده‌اند که در کنار داشتن ایده خوب باز هم نتوانسته‌اند آن‌گونه  برای پروژه استارت‌آپ  خود سرمایه جذب کنند.پس به همین دلیل ما دراین مقاله به بررسی پیدا کردن راهای مختلف سرمایه گذاری در جهت ایجاد استارت آپ جدید می پردازیم.

عوامل مهم سرمایه گذاری در استارت اپ ها

پیدا کردن سرمایه‌گذار

پس از اینکه امادگی لازم برای جذب سرمایه را پیدا کردید، نوبت به پیدا کردن سرمایه‌گذاران می‌رسد. اگر در معرفی ایده  خود به خوبی عمل کرده باشید، احتمال اینکه سرمایه گذاران با محصولات شما آشنا شده و از این طریق جذب شوند زیاد است. گاهی اوقات ممکن است ایده استارت‌آپ  شما به اندازه‌ای مناسب جلوه کند که حتی افراد تازه کار نیز مورد توجه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قرار گیرند. .در واقع  سرمایه‌گذاران، کاری به غیر از سرمایه‌گذاری بلد نیستند، این افراد و شرکت‌ها دائم به دنبال ایده‌های ناب و درجه یک هستند تا سرمایه‌ خود را به گردش بیاندازند، به همین دلیل اگر در تبلیغ و اطلاع رسانی برای استارت‌آپ خود به خوبی عمل کرده باشید احتمال زیادی وجود دارد که ایده و فکر جدید شما مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد و آنها به شما پیشنهاد سرمایه‌گذاری بدهند.

جذب سرمایه از طریق مشتریان فعلی

اگر مشتریانی دارید که احتمالا پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری در استارت آپ  دارند فرصت را از دست ندهید و با یک ایمیل کوتاه و مختصر از آنها برای سرمایه‌گذاری دعوت کنید.


هر از گاهی اینترنت را برای پیدا کردن سایت‌های استارت‌آپ زیر و رو کنید. برای جذب سرمایه روی  مشتریان فعلی خود نیز می‌توانید حساب باز کنید. سعی کنید با ارسال ایمیل نظر آنها را نسبت به پروژه جلب کرده و سپس اقدام به جمع آوری سرمایه کنید.

استقبال عمومی از ایدهها

ممکن است در ابتدای راه اندازی استارت آپ، سرمایه کمی موجود باشد، با این وجود باز هم می توان با همین مقدار، توجه عموم را به سمت خود جلب کرد. زمانی که سرمایه گذاران بدانند ایدهها و محصولات با استقبال عمومی مواجه میشوند، برای سرمایه گذاری ترغیب شده که به تبع این امر، شاهد استقبال عمومی نیز خواهیم بود. مشتریان به یکباره به سمت ایدههای جدید حرکت نمی کنند بلکه نیاز به زمان دارد و با پشتکار می توان آنها را با خود همراه کرد.

 

در پایان باید گفت، اگر تمامی این موارد به خوبی پیش برود و ایده شما  در زمینه ایجاد استارت آپ برای جذب سرمایه مناسب باشد ابه طور قطع  سرمایه مورد نیاز شما فراهم شود،  پس از این مراحل اگر در اواسط استارت‌آپ مجدد اگر از نظر  مالی به مشکل  برخوردید نا امید نشوید  و فرآیند جذب سرمایه‌ را دوباره آغاز کنید.

می‌توان گفت  برای سرمایه گذاری در زمینه  استارتاپ  و ایجاد آن لزومی به داشتن و یا اجاره یک فضای اداری نیست با ایده خود و کمک سرمایه گذاران، استارتاپ خود را میتوانید بدون داشتن فضای اداری  شروع کنید.

برگرفته از:http://daftareshoma.com