آشنایی با خانواده سرمایه گذار معروف و رئیس جمهور جدید امریکا (دونالد ترامپ)

 

 

 

به ترتیب از چپ به راست:

اریک ، همسرش لارا یوناساکا، دونالد، بارون، ملانیا، ونسا هیدن، دونالد جونیور، جارد کوشنر و تیفانی ترامپ

گفته می‌شود خانواده ترامپ در رشد وی در نظرسنجی‌ها نقش مهمی دارند. برخی از آنها از جمله داماد وی جزو مشاوران نزدیک وی به حساب می‌آیند. ترامپ پنج فرزند دارد و هر چه می‌گذرد نقش فرزندان او در مبارزات انتخاباتی پررنگ‌تر می‌شود. برای این منظور به اختصار فرزندان این نامزد جمهوری‌خواه را معرفی می‌کنیم.

دونالد جونیور

ترامپ سه فرزند از ازدواج اولش با ایوانا ترامپ دارد (دونالد جونیور، ایوانکا، ۳۴ ساله، و اریک، ۳۲ ساله)، یک فرزند از ازدواجش با مارلا میپلز (تیفانی، ۲۲ ساله) و یک فرزند هم از همسر فعلی خود ملانیا (بارون، ۱۰ ساله). او هشت نوه نیز دارد. ایوانا ترامپ مدل و اهل کشور چک است و دونالد جونیور زبان چکی را از او و پدربزرگ و مادربزرگش آموخت. دونالد جونیور در دوران جوانی سعی می‌کرد خود را در معرض توجه عمومی قرار ندهد چون، همان‌طور که در سال ۲۰۰۶ به نیویورک‌تایمز گفت: «علاقه نداشتم تنها به‌عنوان پسر دونالد ترامپ شناخته بشوم که دارد با پول پدرش عشق و حال می‌کند.» اما او گفت بعدها متوجه شد که نام ترامپ منفعت هم به همراه دارد و استفاده نکردن از آن «حماقت» است. او که حالا در سازمان ترامپ مسوولیت‌های اجرایی دارد، در سال ۲۰۰۵ با ونسا هیدن، که یک مدل است، ازدواج کرد. عامل آشنایی آنها با هم پدرش بود. این زوج پنج فرزند دارند.

البته معروفیت او خالی از جنجال نبوده است. علاقه او – و برادرش اریک – به شکار حیوانات بزرگ با انتقاد همراه بوده است. عکس‌هایی منتشر شده که آنها را با حیوانات مرده از جمله یک پلنگ و یک تمساح نشان می‌دهد. دونالد جونیور در یکی از عکس‌ها دم بریده یک فیل را در دست دارد. دونالد جونیور به طرفدارانش گفت که «بابت شکارچی بودن عذرخواهی نخواهد کرد» و تاکید داشت که گوشت شکار را به روستایی‌های «سپاس‌گذار» محلی در زیمبابوه داده بود.

ایوانکا

دختر ۳۴ ساله ترامپ احتمالا شناخته‌شده‌ترین فرزند وی و به «سلاح سری» او معروف شده است. او در ابتدا مدل بود، ولی حالا در سازمان ترامپ به‌عنوان معاون اجرایی رئیس در امور خرید و توسعه کار می‌کند، در سریال «کارآموز»، برنامه تلویزیونی ترامپ، داور بود و مجموعه‌ای از کیف و کفش هم به نام خود به بازار عرضه کرده است. ایوانکا در پی ازدواجش با جارد کوشنر، صاحب روزنامه نیویورک آبزرور، به یهودیت گروید و از او سه فرزند دارد. گفته می‌شود که ایوانکا دو بار در طول روز مراقبه (مدیتیشن) می‌کند. به عقیده ناظران، حضور فرزندان ترامپ در عرصه تبلیغات می‌تواند بخت پدرشان را برای رفتن به کاخ سفید افزایش دهد.

رالف رید، یکی از کارگزاران جمهوری‌خواه و رهبر «اتحادیه ایمان و آزادی»، به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته است «او زیباترین، مهربان‌ترین، باهوش‌ترین، و مودب‌ترین زن جوانی بود که احتمالا تا به حال دیده‌ام. وقتی گردهمایی (جمهوری‌خواهان برای معرفی ترامپ به‌عنوان نامزد رسمی حزب) را ترک کردیم به همسرم گفتم احتمالا باید نظرم را درباره دونالد ترامپ عوض کنم. ایوانکا در عین حال با چلسی کلینتون، دختر رقیب سرسخت پدرش برای رسیدن به کاخ سفید، دوستی نزدیکی دارد. شباهت بین دو دختر در این است که رابطه‌های نامتعارف پدرانشان با زنان دیگر به عرصه عمومی کشیده شده است. همچنین هر دو تصمیم گرفته‌اند با جدیت وارد کارهای خانوادگی شوند. اما وبسایت پولیتیکو می‌نویسد: علایمی وجود دارد که آنها دوستی خود را فعلا به حالت تعلیق در آورده‌اند و تصمیم گرفته‌اند که در طول این کارزار انتخاباتی مسموم با یکدیگر دیده نشوند.

اریک

سومین فرزند ترامپ ۳۲ ساله است و مثل خواهر و برادرش برای سازمان ترامپ کار می‌کند. او در عین حال رئیس کارخانه شراب‌سازی ترامپ در ایالت ویرجینیا هم هست. او در سن ۲۳ سالگی یک سازمان خیریه برای کمک به کودکان مبتلا به بیماری‌های خطرناک راه‌اندازی کرد و سال گذشته از طرف روزنامه نیویورک آبزرور (که به شوهر خواهرش تعلق دارد) به‌عنوان یکی از «۲۰ بشردوست برتر زیر ۴۰ سال» انتخاب شد. به گفته این روزنامه او «از نظر ظاهری بسیار به پدرش شبیه است ولی لحن متفاوتی دارد.»

اریک در سال ۲۰۱۴ با لارا یوناساکا ازدواج کرد. لارا که قبلا تهیه‌کننده تلویزیونی بوده، علاقه زیادی به اسب‌سواری دارد و تنها دو هفته پیش از مراسم عروسی در یک سانحه اسب‌سواری مچ هر دو دستش شکست. به گفته وب‌سایت شخصی اریک، لارا مدافع سرسخت حقوق حیوانات هم هست. مشخص نیست او چه نظری درباره علاقه شوهرش به شکار حیوانات بزرگ آفریقایی دارد. آنها سگی به نام چارلی دارند و مرتب عکس‌های او را با استفاده از هشتگ «سگ‌های‌حامی‌ترامپ» در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

تیفانی

تیفانی ۲۲ ساله است و حاصل ازدواج ترامپ با مارلا میپلز، بازیگر سابق و شخصیت تلویزیونی است. او در سخنانی که حالا خیلی مشهور شده است، می‌گوید که مادرش او را با کمک‌های مالی ترامپ بزرگ کرده است. بنابر گزارش رسانه‌های آمریکایی، او را به اقتباس از نام جواهرفروشی معروف نیویورک، تیفانی نامیده‌اند. او در زمانی که در دانشگاه پنسیلوانیا مشغول تحصیل بود پا به دنیای خوانندگی هم گذاشت و آهنگی با عنوان «همچون پرنده» منتشر کرد. او به‌شدت در توییتر و اینستاگرام فعال است و عکس‌هایی که منتشر می‌کند نمایانگر یک زندگی کاملا تجملی است. اما او تنها فرزند بزرگسال ترامپ است که از سوی او در توییتر دنبال نمی‌شود. با این حال ترامپ در توییتر از سخنرانی «خارق‌العاده» او و ترامپ جونیور در گردهمایی جمهوریخواهان تجلیل کرد و گفت که «به آنها افتخار می‌کند.»

بارون

پسر ده ساله آقای ترامپ از همسرش ملانیا، هنوز کوچک‌تر از آن است که توجه‌ها را به خود جلب کند. ملانیا اهل اسلواکی است و سابقا مدل بوده است. او به یک وبسایت تخصصی فرزندداری گفته بود که برای تربیت بارون در خانه می‌ماند و وقتی او در مدرسه است به کارهایش می‌رسد. او به این وب‌سایت گفته است: «بارون افکار محکمی دارد و بچه‌ای خاص و باهوش است. مستقل است و درباره مسائل نظر می‌دهد و دقیقا می‌داند چه می‌خواهد. بعضی وقت‌ها دونالد کوچک صدایش می‌زنم. از نظر ظاهری ترکیبی از من و پدرش است، ولی به‌خاطر شخصیتش است که به او می‌گویم دونالد کوچک.»  به گفته ترامپ او به نقاشی علاقه دارد و مثل پدرش، «دوست دارد چیزی بسازد و خرابش کند و چیز دیگری بسازد.» ترامپ و پسرش در بسیاری اوقات با هم به پالم بیچ در ایالت فلوریدا می‌روند و به گفته ملانیا آنجا با هم گلف بازی می‌کنند، وقتشان را با هم می‌گذرانند و با هم شام می‌خورند.

پایگاه خبری تحلیلی «پارس»