با سرمایه گذاری روی یک سری ابزار های ساده ، کسب و کار خود را پر رونق کنید : ( قسمت اول )

 

 

 

یک : وضعیت فعلی فروش خود را ارزیابی کنید .

دو : خط تولید ، کانال های توزیع ، کیفیت و استاندارد و کیفیت محصولات و سطح سود آوری  و مشتریان ایده آل  و فعلی خود  را بررسی و شفاف سازی کنید .

سه :اگر قیمت پائینی برای کالا یا خدمات خود در نظر بگیرید لزوما " فروش شما بهتر نخواهد شد .

چهار : موفقیت در فروش مستلزم سرمایه گذاری روی  محصولات و خدمات ارزان تر به همراه سرعت عمل بالا و بهتر بودن است .

پنج : برتری عملی روی حوزه سرمایه گذاری تان بسیار مهم است ، تنها داشتن دانش تئوریک کافی نیست عملا " باید به مشتری نزدیک شوید .

شش : باید ببینید آیا محصول یا خدماتی که به بازار عرضه کرده اید با شرایط فعلی بازار و نیاز مشتری مطابقت دارد یا خیر ؟

هفت : شیوه های قیمت گذاری خود را باید تغییر دهید ، اگر چنانچه احساس میکنید شیوه های قیمت گذاری قدیمی جواب نمیدهد .

هشت : یکی از مهم ترین اقدامات استراتژیک بازاریابی و فروش انتخاب مکان صحیح فروش میباشد .

نه : محصولاتی که فروش خوبی داشته و سود آوری دارند  را شناسایی کرده و سعی کنید سهم آن را در بازار افزایش دهید .

ده : روی تیم فروش و بازاریابی خود سرمایه گذاری کنید و طوری آن ها را آموزش دهید که وقتی مشتری پتاسیل خرید از شما را دارد بداند باید چه بگوید و چه طرز برخوردی داشته باشد .

یازده : نحوه یا ساختار  قیمت گذاری تان باید دارای انعطاف باشد ، تا در صورتی که با بحران روبه رو شدید بتوانید قیمت ها را تغییر دهید .

دوازده : بیشتر روی مراحل ارسال کالا یا ارائه خدمات و خدمات پس از فروش سرمایه گذاری کنید .

سیزده : نتایج ثابت کرده  80 درصد عوامل بازدارنده و محدود کننده مربوط به عوامل داخلی کسب و کار بوده و تنها 20 درصد آن مربوط به شرایط خارجی و بازار میشود .

چهارده : هر کم و کاستی و عدم توانمندی را در بخش فروش و بازاریابی ، بخش تولید و حتی ارسال و توزیع را  برطرف کنید ، مخصوصا "  اشخاصی که در تیم فروش شما هستند باید ماهر، متخصص و آموزش دیده باشند .

پانزده : در تصمیم گیری های مهم مدیریتی سریع عمل کنید .

شانزده : سرعت و بازده کارتان را بالا ببرید ، اگر کارمندان را در حالت اضطرار قرار دهید و ضرب العجل برایشان تعیین کنید تا کارشان را زود تر تحویل دهند کارشان را بهتر انجام خواهند داد .

هفده : نحوه مدیریت ، استراتژی های کسب و کاری را با  بهترین و سر سخت ترین رقبای تان مقایسه کنید .

هجده :  برای محصولات و مشتری های تان استاندارد های بالا تعیین کنید و این الگو را به عنوان جزئی از  فرهنگ کسب و کاری تان در آورید .

نوزده : با ارزان کردن ساختار قیمت گذاری تان از کیفیت تان نکاهید ، سود آوری دنباله رو کیفیت است .

بیست : تیم فروش و بازاریابی شما سرمایه های ارزشمند کاری شما هستند ، اگر آن ها نباشند حضور شما در بازار بی معنی ست ، پس علاوه بر قیمت گذاری منطقی و در نظر گرفتن کیفیت مناسب محصولات،  روی نحوه برخورد ، میزان علاقمندی و اشتیاق تیم کاری تان نیز سرمایه گذاری کنید .

بیست و یک : اگر فروشنده شما به کاری میکند علاقمند باشد و هدفمند کار کند این حس را نیز به مشتری منتقل خواهد کرد .

بیست و دو : برای هر بخش تجارت تان روی قاعده 20 80 سرمایه گذاری کنید ،  باید ببینید کدام 20 درصد محصولات 80 درصد سود آوری را برای شما به همراه دارند روی همان ها متمرکز شوید .

بیست و سه : به عنوان یک مدیر استراتژیک و سرمایه گذاری باهوش ، همیشه چند قدم جلو تر را پیش بینی کنید که این امر را میتوانید با در نظر گرفتن ذخیره صندوق، بودجه ، نقدینگی ، استراتژی های جایگزین ، در نظر داشتن بازار های مطمئن و بهره گیری از مشاورین متبحر سرمایه گذاری انجام دهید  تا حداقل خود را برای بدترین ها آماده نکنید .

بیست و چهار : یک هدف مشخص و شفاف در نظر بگیرید و آن را به کارکنان تفهیم کنید و تمام ارتباطات و اقدامات کسب و کاری تان با علم به این قضیه جهت دهی نمائید .

بیست و پنج : کارآمد ترین و موثر ترین روش که امروزه هم توسط مدیران و سرمایه گذاران کسب و کاری اتخاذ میشود این است که جلسات متعدد بحث و گفتگو و تبادل نظر  جهت  مشارکت کارمندان  در پیشبرد اهداف کسب و کاری  بر پا میکنند حداقل هفته ای یکبار و روند کاری کارمندان را چه مثبت و چه منفی ارزیابی میکنند .

بیست و شش : به تیم کار ی خود عملا " نشان دهید که موفقیت کسب و کاری و سود آوری آن تا حد زیادی به نفع خود آن ها خواهد بود و سود و منفعت شان را از کاری انجام میدهند یاد آوری کنید .

بیست و هفت : روی ویژگی های شخصیتی خود نیز سرمایه گذاری کنید ، بدین معنی که آن قدر قوی باشید که بتوانید غرور و تکبر را کنار گذاشته و در مواقع لازم تصمیم گیری را به فردی که واقعا " تصور میکنید صلاحیت لازم را در آن مورد خاص دارد بسپارید ، چون شما مدیر هستید لزومی هم ندارد که حتما " بهترین فرد برای اتخاذ یک تصمیم خاص باشید .