استراتژی رستوران زنجیره ای Taco Bell برای سرمایه گذاری روی کسب و کارش :

 

 

 

رستوران های زنجیره ای تاکو بل یکی از رستوران های فست فود معروف در آمریکاست که منوی متنوعی از غذاهای فست فود فوری اما خوشمزه را به مشتریان پیشنهاد میدهد ، پایگاه اصلی این رستوران فست فود در کالیفرنیاست ،  این رستوران زنجیره ای بیش از 6,407 شعبه دارد و هر ساله به بیش از  2 میلیارد مشتری در سراسر دنیا سرویس میدهد  تاکوبل درسال 1947توسط سرمایه گذاری  به نام گلن بل که تنها 23سال سن داشت راه اندازی شد ،  6سال بعد او اولین رستوران خود را فروخت و روی  رستوران جدیدی به اسمTaco-Tia  سرمایه گذاری کرد. چند سال بعد بل صاحب 4 رستوران زنجیره ای به نام El Taco در کالیفرنیا گردید ، در سال 1964فردی به نام Kermit Becky رستوران تاکو بل را خریداری کرد ودر همان زمان بود که این رستوران با استقبال و محبوبیت زیادی مواجه شد ، در سال 1970 تاکوبل با 325 شعبه شهرت جهانی یافت.

 از جمله غذاهای معروف این رستوران که محبوبیت خاصی هم دارد میتوان به تاکو ، بوریتوس  ، ناچو و  چند غذای مکزیکی آمریکایی  دیگر اشاره نمود . درآمد جهانی این شرکت در سال 2015 ، $1.988 میلیارد دلار بوده  و بیش از 175000 هزار کارمند دارد . شاید جالب باشد بدانید تا همین چند سال اخیر به دلیل قیمت های ارزان و کیفیت ضعیف محصولات و خدمات اش زبان زد شده بود و بسیاری  از مشتریان از سیستم کاری این رستوران شکایت کرده بودند اما بیزینس اینسایدر با کریس برندت مدیر ارشد بازاریابی این رستوران گفتگویی انجام داده و از او خواسته توضیح دهد که چطور استراتژی های سرمایه گذاری خود را روی مشتری به منظور رضایت مندی بیشتر  تغییر داده اند :

 

کریس برند اظهار داشته است ما  روی نوآوری محصولات سرمایه گذاری کرده ایم ، ما سعی کردیم با اتخاذ یک سری استراتژی های نوین منوی غذایی خود را تغییر داده و پیشنهادات غذایی متفاوتی پیش روی مشتری قرار دهیم ، البته تنها به فکر جدید  کردن محصولات نبوده ایم ، بلکه روی کیفیت ، تازه و سالم بودن  منوی غذایی  و مواد اولیه و ترکیباتی که استفاده میکنیم  نیز سرمایه گذاری کرده ایم و یک منوی پیشنهادی برای صبحانه نیز به لیست برنامه غذایی مان اضافه کردیم . ما امیدواریم با تغییر رویه در کیفیت غذایی و مواد اولیه مصرفی مان ،  مشتری ها  بار دیگر ما را به گونه ای دیگر ببینند و  دوباره و ارزش جایگاه اولیه مان را بازیابی کنیم . از طرفی  دیگر فکر کردیم مشتری ها از سرو غذاهای فست فود به صورت سنتی دیگر خسته شده اند و دنبال آپشن های جدیدی هستند ، ما دوست داریم مشتری ها از ابتدای صبح تا انتهای شب از خدمات رستوران ما استفاده کنند و ساعات خوشی را در آن سپری کنند، با در تلاش هستیم با بازخورد گرفتن پیوسته و پیگیرانه از طرف مشتری میزان رضایتمندی آن ها را از تغییر استراتژی کاری خود برآورد کنیم  و به همین روند خود در آینده ادامه دهیم .