میلیونرهای خودساخته : 

 

ریچارد برانسون بنیانگذار virgin group

او در حال حاضر مالک 400 شرکت است ، مدرک دانشگاهی ندارد  و حتی تحصیلات دبیرستان را نیز تمام نکرده است . او اصالتا" بریتانیایی بوده و یک کارآفرین موفق است . 

 

ریچارد برانسون بنیانگذار virgin group

او در حال حاضر مالک 400 شرکت است ، مدرک دانشگاهی ندارد  و حتی تحصیلات دبیرستان را نیز تمام نکرده است . او اصالتا" بریتانیایی بوده و یک کارآفرین موفق است . او در سال 2012 طبق گزارش مجله فوربز با ثروتی معادل ۴٫۶ میلیارد دلار جزو ثروتمندترین شهروندان بریتانیا بوده است  .او در دهه ۱۹۸۰ شرکت هوایی (ویرجین آتلانتیک) را راه اندازی کرد. 

Elon Musk بنیانگذار tesla motor  و space x

او یک کارآفرین موفق است و در افریقای جنوبی متولد  شده است  . او به عنوان یک کارآفرین از سن 12 سالگی شروع به برنامه نویسی کامپیوتر کرد و  کدهای بازی های کامپیوتری را به قیمت $500 میفروخت. او در دانشگاه های پنسیلوانیا و سپس استندفورد تحصیل کرده و دررشته های فیزیک و اقتصاد فارغ التحصیل شده است اما از دانشگاه استتندفورد برای راه اندازی کسب و کارش انصراف داد. او مالک شرکت Space x یک شرکت مسافرتی برای علاقمندان به فضا است . ثروت او اکنون $12 میلیارد تخمین زده شده است .

Mark Cuban سرمایه گذار shark tank ، مالک Dallas Mavericks ، تئاترهای Landmark

او یکی از کارآفرینان شجاع آمریکایی است که  در سراسر آمریکا از شهرت فراونی برخوردار است . شاید جالب باشد بدانید او برای درآوردن هزینه های تحصیل دانشگاهش کیسه ها ی زباله  به خانه ها   و ساندویچ خردل و سس کچاب به مردم میفروخته است . او اولین دلارهایش را زمانی که شرکت مشاوره کامپیوتری  اش را راه اندازی کرد به دست آورد و سایت های ورزشی او نیز بسیار پرطرفدار شدند. السون از یک خانواده معمولی و کیسه زباله فروشی به کارآفرینی با ثروت معادل $2.6 میلیارد تبدیل شد . او مالک NBA champion Dallas Mavericks در سال 2011 و مدیر شرکت AXS TV وسرمایه گذار شوی تلویزیونی shark tank که از شبکه ABC پخش می شود میباشد.

Ray Kroc موسس و بنیانگذار رستوران های زنجیره ای McDonald’

 

او مدرسه خود را در سن 15 سالگی رها کرد و در طی جنگ جهانی اول راننده آمبولانس بوده است . او مشاغلی مانند کارگری کافیشاپ، دی جی رادیو ، پیانیستی  و موزیسینی جاز نیز امتحان کرده است  ، سپس شروع کرد به یادگیری اصول رستوران داری و به عنوان کافی من شروع به کار کرد و برای اولین بار در همان زمان بود که با برادر مک دونالد آشنا شد. او از ایده های رستوران داری مک دونالد بسیار خوشش آمد و تصمیم  گرفت آن را عملی کند و سپس با گسترش رستوران مک دونالد آن را به آن چه امروز میبنیم تبدیل کرد. و با ثروتی معادل  $96.91 طبق گزارش مجله فوبزر صاحب یکی از ارزشمند ترین مشاغل  دنیا شناخته شده است. در طی 15 سال این برند به یکی از بزرگرین برندهای  فست فود تبدیل گردید.