نقش کلیدی کلمات در فروش :

 

در زمینه فروش و بازاریابی کلمات نقش کلیدی دارند مردم معمولا" دوست دارند  از افرادی خرید کنند که احساس میکنند برای آن ها ارزش قائلند و به فکر منافع آن ها هستند. 

 

در زمینه فروش و بازاریابی کلمات نقش کلیدی دارند مردم معمولا" دوست دارند  از افرادی خرید کنند که احساس میکنند برای آن ها ارزش قائلند و به فکر منافع آن ها هستند. عبارات  و جملات ساده  در عین حال قوی  احساسات مشتریان را تحریک کرده و آنها را به خرید ترغیب میکند.  استفاده از جملاتی که بار معنایی منفی دارند و حاکی از بی احترامی به مشتری هستند  ذوق مشتری  را برای خرید کور کرده  و آنها را راهی فروشگاه یا شرکت  دیگر میکند مثلا " همین جمله تخفیف نداریم یا لطفا تقاضای تخفیف نفرمایید، یا مثلا" موجودی کالا یا محصولی در فروشگاه شما تمام شده است بهتر است به جای آن که تاکید روی نداشتن آن کالا یا محصولداشته باشید  محصولات یا خدمات مشابه را به مشتریان معرفی  کنید تا حداقل بازار بالقوه را برای محصولات دیگر  از دست  ندهید. با استفاده از عبارات مناسب و توضیحات درست  نشان دهید که محصول یا خدمات شما دقیقا" برای مشتری چه می کند و از توضیحاف اضافه و حوصله سر بر بپرهیزید موثر و کوتاه کالا یا محصولتات را معرفی کنید کافی است در چند جمله از ویژگی های بارز و فواید کاربردی  آن صحبت کنید  چون معمولا" مشتریان میخواهند گزینه ها و فروشگاه های دیگر را نیز  ببینند واین  شما هستید که با استفاده از کلمات قدرتمند و عبارات محکم  میتوانید آنها را  به خرید از خودتان ترغیب کنید.

  موثرترين روش ارائه محصول يا خدمات، این است که دریابید مشتری دنبال چه چیزی است به دنبال توضیحاتی باشید که در عین حال که خلاصه هستند بیشترین ارتباط را با مشتری دارند سعی کنید شور و اشتیاق خودتان را نیز در فروش محصول جای دهید چون اگر خودتان به کارآمدی ، کاربردی بودن و با کیفیت بودن محصول یا خدمات خود اعتقاد داشته باشد این حس را به مشتری نیز منتقل خواهید کرد. سعی کنید اگر میخواهید نام شما در ذهن مشتری بماند از خرید آنها تشکر کرده و یا برای مشتریان شرکت برای قدردانی استفاده از خدمات و محصولات شما هدایا یا کارت های ویژه ای در نظر بگیرید و در مناسبت های مختلف مثلا" تولدشان برای آنها ارسال کنید. 

در زمان هایی  که با  تعداد زیادی مشتری مواجه  می شوید خونسردی خود را حفظ کنید و با مشتریان با لحن بی ادبانه و با عجله صحبت نکنید مشتریان  به نوعی تضمین شغلی و درآمدی س شما هستند با دیدگاه مثبت به این قضیه نگاه کنید و این که این نوعی پیام برای افزایش اعتبار و محبوبیت شما نزد مشتریان است و این امر را به جای تهدید به چشم فرصت نگاه کنید.

 

احساسات نقش مهمی را در تصمیم گیری هنگام خرید ایفا میکنند سعی کنید با تقویت روان شناسی فروش خود متوجه شوید که مشتریان به دنبال کسب چه احساسی در خود هستند ، این که بیشتر جذاب باشند ؟ بیشتر احساس سلامتی کنند ؟ یا احساس امنیت بیشتر ی داشته باشند ؟ بعضی مواقع افراد فقط میخواهند احساس خوبی داشته باشند  مثلا" ممکن است یک مشتری به خرید یک کالای لوکس چندان احتیاجی نداشته باشد  و فقط از لحاظ احساسی آن را بخواهد که داشته باشد بنابراین در چنین مواقعی مشتری فقط میخواهد نیاز احساسی خود را  برطرف کندو در  اغلب موارد هم  مشتريان  براساس احساساتشان تصميم به خريد از شما مي‌گیرند. سپس به دنبال دلایل منطقی برای خرید آن محصول میگردند  و این فرآیند کاملا" احساسی است نه برپایه منطق.  بنابراین این جا جملات و عبارات شما نقش کلیدی دارند و میتواند شورو اشتیاق آنها برای خرید از شما افزایش داده تا تصمیمی بر مبنای احساس بگیرند .