5  راه برای سرمایه گذاری در کشاورزی

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی وجود دارد: ریسک سرمایه گذاری در این بخش پایین است که با تورم هماهنگ بوده و به ارزش آن در طولانی مدت افزوده می شود؛ این سرمایه گذاری یک دارایی ملموس است که برای جامعه سودمند است و می تواند نمونه کارها را متنوع کند. اما یک چنین سرمایه گذاری ای چگونه پول می سازد؟ سرمایه گذاران با توجه به سرمایه گذاری و نوع مزرعه می توانند از طریق چندین روش مختلف به کسب سود بپردازند. در اینجا به پنج مورد از رایج ترین روش های کسب سود از کشاورزی پرداخته ایم.
 
بازده
سرمایه گذاران می توانند از جریان نقدی محصولاتی که برداشت می شوند، سود کسب کنند. اکثر محصولات سالانه هستند، اما در بعضی نقاط می توانند سالانه چندین بار تولید شوند. در موارد خاص، این بازده ها از طریق قراردادهای درازمدت با کشاورزان مستأجر یا از مشتریانی که موافقت می کنند محصولات کشاورزی را خریداری کنند، تامین می شود. همچنین لازم به ذکر است که بیمه محصول، که از کشاورز در صورت وقوع یک حادثه محافظت می کند، محافظت از منافع سرمایه گذار را نیز تامین می کند. این بدان معنی است که حتی اگر محصول تخریب شود یا درآمد به دلیل کاهش قیمت کالاها کاهش پیدا کند، کشاورز هنوز پول دریافت می کند که به وسیله آن می توانند اجاره را پرداخت کنند.
 
ارزش افزوده زمین
مزرعه یک منبع محدود است به این معنی که تقریبا تمام زمین های زراعی در ایالات متحده در حال حاضر در حال استفاده است. به دلیل گسترش مناطق شهری و توسعه زمین که باعث ارزشمندتر شدن زمین های باقی مانده شده اند، زمین های قابل کشت کاهش یافته است. به همین دلیل، زمین های کشاورزی ارزشِ ارزش گذاری دارند، که در نتیجه برای سرمایه گذاران نیز سودمند خواهد بود. توسعه مسکن همچنین می تواند باعث افزایش ارزش زمین های کشاورزی شود. اگر زمین نزدیک به یک منطقه مسکونی قرار داشته باشد، ارزش زمین با افزایش احتمال فروش زمین به عنوان تحریم و فراروی در توسعه روبروست.
 
سهام اجباری
مثل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، سرمایه گذار می تواند ارزش ملک خود را با بهبود دادن افزایش دهد که در حوزه کشاورزی می تواند شامل تبدیل زمین خام به محصولات کشاورزی و یا مرتع (چراگاه) باشد. همچنین، مبادله محصولات زراعی کم ارزشتر مانند محصول یا محصولات خام با محصولات ارزشمندتر مانند درختان و یا تبدیل زمین های کشاورزی از کشاورزی معمولی به کشاورزی ارگانیک پربازده می تواند ارزش سرمایه گذاری را افزایش دهد. سهام نیز از طریق بهبود ساختارها و زیرساخت ها در زمین ساخته می شود. این تغییرات ارزش زمین را افزایش می دهند و هنگامی که سرمایه گذار تصمیم به فروش آن داشته باشد می تواند منجر به سود بیشتر شود.
 
درآمد دیگر
روش های مختلفی برای تولید درآمد در زمین های کشاورزی وجود دارد و بسیاری از آنها به محصولاتی که در زمین رشد می کنند، وابسته نیستند. اگر زمین کشاورزی حاوی مقدار زیادی آب باشد، حق استفاده از آب را می توان فروخت یا اجاره داد. زمین های کشاورزی که در نزدیکی جاده اصلی واقع شده اند ممکن است فرصتی برای تولید درآمد از تابلوهای تبلیغاتی در زمین و یا از برج های سلولی و رادیویی باشند. در بعضی موارد، ممکن است فروش با هدف تفریحی یا اجاره برای شکار در جنگل یا در نزدیکی آبراهه ها امکان پذیر باشد.
 
اصل پیش پرداخت
علاوه بر سهام اجباری، ارزش و سود سهام زمین های زراعی می تواند به طور طبیعی به همان شیوه ای که سهام املاک و مستغلات را به عنوان پرداخت رهن مسکن انباشته یا تجمع می کنند انباشته شود. اگر اوراقی (بدهی) در مورد زمین وجود داشته باشد، درآمد حاصل از مزرعه برای پرداخت نقدی اصل پیش پرداخت (سرمایه) استفاده می شود و سهام شروع به انباشته شدن می کند.
 
سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ممکن است سوددهی فوری فراهم نکند اما در بلندمدت می تواند بازدهی عظیمی داشته باشد. در زمین های کشاورزی تدارکاتی بسیار کمتر از سایر انواع سرمایه گذاری وجود دارد، بدین معنا که اضافه کردن صنعت کشاورزی به مجموعه های سرمایه گذاری شما می تواند ثبات مداومی با پتانسیل درآمد سالانه فراهم کند.

 

منبع: https://www.harvestreturns.com/blog/2017/6/13/5-ways-to-make-money-with-investments-in-agriculture-1