شما می توانید در صنعت چاپ سه بعدی (3D ) سرمایه گذاری کنید، اما آیا کار درستی است ؟

صنعت چاپ 3D  جانور عجیب و غریبی است. چندین سال پیش، این فناوری به عنوان قاتل صنعت شناخته شد و به مردم امکان می داد که محصولات را از فایل های متنِ باز (open-source) به راحتی در خانه های خود به صورت خیلی ارزان کپی کنند. در حال حاضر، شایسته تر از هر چیز، با برنامه های جالب و پیشگامانه در صدر است.

با این حال، چاپ سه بعدی، مانند واقعیت مجازی، هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. پخش کنندگان مهم در این زمینه پس از اجرا، ادغام و مانند آنها ظاهر شده اند، اما محصولات آنها هنوز در حال شکل گرفتن است. مطمئنا، شما می توانید تقریبا از هر چیزی مدل سه بعدی پلاستیکی یا فلزی اش را چاپ کنید. با این وجود، در سال های آتی، شما ممکن است قادر به چاپ سه بعدی مواد غذایی و اقلام ضروری باشید.

از همه مهمتر، شما می توانید درصنعت چاپ سه بعدی پیشرو سرمایه گذاری کنید. اما آیا باید این کار را انجام دهید؟ بیایید نگاهی بیندازیم.
شرکت های دست اندرکار چاپ سه بعدی پرینترهای مصرف کننده و حرفه ای را به تمام انواع مشتریان خود عرضه می کنند.

علاقه مندان و مصرف کنندگان، چاپگرهای 3D غیرسفارشی را از نزدیکترین فروشگاه های فناوری تهیه میکنند. شرکت های معماری به همین نحو مدل های ساختمان ها و اتاق ها را  می سازند و یا برای تامین نیازهایشان با شرکت های حرفه ای تر در صنعت چاپ کار می کنند. بعضی از تولید کنندگان محصولات از چاپگرهای 3D  برای کاهش هزینه های ساخت و تکثیر بخش های دشوارتر استفاده می کنند. حتی بیمارستان ها  اقدام به خریداری چاپگرهای 3D به منظور مدل سازی جراحی های پیچیده می کنند.
چهار شرکت اصلی چاپ سه بعدی وجود دارد و همه آنها در بازار سهام به طور عمومی تجارت می کنند.

3D Systems Corp. ($ DDD)
، Proto Labs ($ PRLB)، Stratasys ($ SSYS) و Voxeljet ($ VJET)  چهار شرکت بزرگ در بازار چاپ سه بعدی هستند. همه شرکت ها پرینتر3D حرفه ای را تولید می کنند، هرچند Voxeljet پرینتر های سه بعدی پر مصرف را تولید می کند.
بازار چاپ سه بعدی روزهای خوبی را تجربه کرده است.

آیا باید در چاپ سه بعدی سرمایه گذاری کنید؟

صنعت چاپ سه بعدی دیگر به عظمت چند سال پیش نیست. تعدادی از شرکت های موجود در فضای این محصول به طور قابل توجهی کاهش یافته اند از جمله شرکت هایی مانند  Stratasys که شرکت چاپ 3D  کوچکتر مانند Makerbot را خریداری کرده است. اگر این صنعت همچنان کوچکتر شود و در کنج بازار باقی بماند، احتمال خواهد داشت که شرکت های فوق در یکدیگر ادغام شوند یا صاحب هم شوند.
اگر احساس میکنید چاپ سه بعدی در سالهای آتی یا یک ادغام صنعت در سراسر جهان بازخواهد گشت، شاید بخواهید تحقیقات خود را قبل از سرمایه گذاری در این فضا انجام دهید. اگر فکر می کنید چاپ سه بعدی سالها پیش به اوج خود رسیده، ممکن است بخواهید در جای دیگری سرمایه گذاری کنید.

منبع:

https://moneybadger.stocktwits.com/invest-in-3d-printing/