چگونه سرمایه گذاری در کسب وکارهای نوپا (Startups) و کسب درآمد (قسمت دوم)

 

پول هوشمند به سرمایه گذاری کسب وکار نوپا راه پیدا می کند.

سرمایه گذاری در کسب وکار نوپا چیزی است که بسیاری از افراد هوشمند، موفق، و ثروتمند هنگام به جریان انداختن پول خود در کار  انجام می دهند. درباره این مورد باید در جای خود صحبت شود.

وقتی مردم برای کسب و کار خود پول لازم دارند، مثل سریال تلویزیونیShark Tank  در کانال ABC، به سرمایه گذاران ثروتمند مراجعه می کنند. به مارک کوبان، دیموند جان و باربارا کرکوران فکر کنید. و بعد افسانه های سیلیکون ولی مانند پیتر تیل، بنیان گذار پی پال را در نظر بگیرید.

با تشکر از قانون JOBS، سرمایه گذاری در کسب وکار نوپا دیگر رزرو و ذخیره فقط برای ثروتمندان نیست. اکنون به طور موثر برای همه سرمایه گذاران معتبر باز است. کسانی که خود را در این وسیله نقلیه ثروت انداخته اند، نتایج بسیار هیجان انگیزی پیدا کرده اند. حتی Tim Forriss، نویسنده جدید روزنامه پرفروش نیویورک تایمز میگوید: "تا کنون شرطهای کسب وکار نوپای من 10 برابر موفقتر از کار انتشاراتی من است".

مخلص کلام این است که اگر شما لحظه ای به امور مالی، پیش بینی های سرمایه گذاری، نیازهای بازنشستگی و اهداف مالی و غیر مالی، نگاهی بیندازید؛ سرمایه گذاری بخش هایی از موجودی سرمایه گذاری خود در کسب وکارهای نوپای به سرعت در حال رشد می تواند به دستیابی به این هدف کمک کند، اما این هیچ گونه ضمانتی نیست و بسیار خطرناک است.

چگونه می توانم در کسب وکارهای نوپا سرمایه گذاری کنم؟

پل گراهام، سرمایه گذار شرکت Angel می گوید: پس از فروش این کسب وکار قصد دارد تا چندین سرمایه گذاری دیگر نیز در کسب وکارهای نوپا انجام دهد. اگرچه اکنون او یکی از برجسته ترین صداهای شناخته شده در این عرصه است، او برای رسیدن به این مرحله 7 سال تلاش کرد. گفت: "من دلسرد شدم و عقب کشیدم، چون به نظر می رسید مرموز و پیچیده است. بعد معلوم شد که راحت تر از انتظار من و همچنین جالب بود. بخشی که فکر می کردم سخت بود، مکانیک سرمایه گذاری، واقعا  سخت نیست. شما پول را به کسب وکار نوپا می دهید و آنها سهام خود را به شما می دهند. "

سالها پیش بود. در حال حاضر بسیاری از راه های ساده تر و آسان تر برای سرمایه گذاری در کسب وکارهای نوپا وجود دارد:

         سرمایه گذاری از طریق موجودی یا سهام سرمایه گذاری ریسک پذیر برای سرمایه گذاری مستقیم

         سرمایه گذاری در کسب وکارهای نوپا از طریق IRA یا 401k  خود گردان (تراست PENSCO و  Millennium به این سرویس کمک می کنند)

         از طریق ارتباطات شخصی و روابط با کارآفرینان و بنیانگذاران

         شرکت در سمینارها و کنفرانس های مربوطه

·         اگر ترجیح می دهید از سرمایه گذاران دیگر پیروی کنید، به یک سندیکا یا AngelList بپیوندید.

به طور کلی، سرمایه گذاری را به صورت شخصی یا از طریق یک پلت فرم آنلاین انجام دهید و سهام ترجیحی دریافت کنید یا اوراق قرضه تبدیل شده یا اوراق SAFE که سود شما را در رویداد مهم بعدی به سهام تبدیل می کنند.

چگونه سرمایه گذاری درکسب وکار نوپا را به پول تبدیل کنیم

سود حاصل از سرمایه گذاری در کسب وکار نوپا ممکن است به چندین روش تحقق یابد:

1. یک شرکت دیگر (مثل اینستاگرام و فیس بوک)، صاحب کسب وکار نوپا باشد.

2. کسب وکار نوپا به صورت عرضه اولیه سهام (IPO) فعالیت می کند.

3. شرکت شروع به پرداخت سود سهام می کند

4. سرمایه گذاران سهام خود را به سایر سرمایه گذاران می فروشند.

ادامه دارد ..

 

https://www.forbes.com/منبع: