مقدمه ای برای سرمایه گذاری در کشاورزی


مدتها پیش، برخی از انسانهای باستان تصمیم گرفتند که کاشت بذر و برداشت محصول، برای تولید مواد غذایی رویکردی امن تر نسبت به تعقیب حیوانات بزرگتر، قوی تر و وحشی تر است. از آن زمان تا کنون، بخش کشاورزی شکوفا شده است، ناپدید شده، دوباره رشد کرده، سقوط کرده و به عقب بازگشته است. با گذشت هر سال، جهان در حال تلاش برای تغذیه مردم بیشتر با زمین های کمتر است، به همین دلیل علاقه به تولید کشاورزی به عنوان سرمایه گذاری در کنار جمعیت جهان رشد کرده است. در این مقاله، تمرکز ما بر روی بخش کشاورزی است و راه های مختلفی که سرمایه گذاران می توانند به آن دست یابند.

کشاورزی چیست؟

درست مثل تمام بخش ها، کشاورزی در واقع طیفی از فعالیت هایی است که با یکدیگر و حتی با سایر بخش ها همپوشانی دارند. نسخه ساده اش این است که تولید کنندگان محصولات کشاورزی را رشد می دهند و پرورش دام را برای فروش به پردازشگران افزایش می دهند، که این پردازشگران محصول را آماده و بسته بندی می کنند قبل از اینکه در قفسه های فروشگاه مواد غذایی منقضی شوند. تولید کنندگان و پردازشگران جزئی از بخش کشاورزی هستند، در حالی که خرده فروشان به بخش خرده فروشی تعلق دارند - خوب و تمیز.

با این حال، واقعیت این است که بخش کشاورزی علاوه بر این، شامل شرکت های صنایع کشاورزی هم می­ شود. هیچ قاعده سخت و سریعی در مورد چیزی که باعث ایجاد یک کسب و کار کشاورزی می شود وجود ندارد، اما اگر شرکتی نیمی از درآمد خود را به طور مستقیم یا غیر مستقیم از کشاورزی درآورد، تجارت کشاورزی محسوب می شود. برای درک این که چگونه این مورد می تواند گیج کننده باشد، شرکتی مانند شرکت Potash ساسکاچوان (POT) را در نظر بگیرید.کار شرکتPOT اساسا استخراج معدن است، استخراج چیزهایی از زمین و فروش آن. با این حال، محصولی که از آن گرفته می شود، کود است، بنابراین خریداران بزرگ آن، کشاورزان هستند؛ پس، POT يک شرکت صنايع کشاورزي است، با وجودیکه برای یک چنین شرکت معدني شبه برانگیز است.

همین امر برای تولید کنندگان مثل Deere & Company (تراکتور) و سایر شرکتهایی که در نگاه اول هیچ چیزی برای رشد ذرت یا صلاخی خوک ندارند صدق می کند. ازطرف دیگر، طیفی از شرکت های ذینفع در بخش کشاورزی می تواند نمایش های جالبی در مورد موضوع "مردم باید بخورند" به اجرا بگذارد که گاهی باعث سرمایه گذاری در این بخش می شود.

آینده

بازار آینده در اصل برای کاهش برخی خطراتی که تولیدکنندگان در بخش کشاورزی با آن مواجه می شوند ایجاد شد. سرمایه گذاران کالا قرن هاست که قراردادهای مربوط به ذرت، پنبه، خوک، گاو، سویا، شکر و بسیاری دیگر از محصولات کشاورزی را در اختیار دارند و تجارت می کنند. آینده به سرمایه گذاران یک راه آسان برای اجرای تغییرات قیمت محصولات کشاورزی پیشنهاد می کند، بدون خرید یک مزرعه و درگیر شدن در کار سخت. گفتنی است که بازار آینده ممکن است تا حدودی برای یک مبتدی تهدید کننده باشد. بهتر است قبل از اینکه درگیر آن شوید، در مورد بازار تغییر ات قیمت تاریخی مطالعه کنید و یاد بگیرید. حتما نمی خواهید یک روز بیدار شوید و کسی بیاید 50000 پوند پنبه را از بین ببرد.

سهام

روند کلی تولیدات کشاورزی در نیم قرن گذشته به نظر می رسد در حال فراگیر و گسترده تر شدن و یا بیرون رفتن است. این ادغام زمین های کشاورزی توسط افراد کمتر و کمتر به منظور صرفه جویی در اقتصاد مقیاس به سمت کسب و کار منتقل شده است. بسیاری از سهام های کشاورزی در دست شرکت های بزرگ است که دسترسی جهانی دارند. از جمله شرکت هایی مانند Dole که محصولات خود را رشد می دهند و توزیع می کنند. برای سرمایه گذاری می توانید از میان شرکت های مواد شیمیایی کشاورزی مانند Agrium، Monsato و Potash، تولید کنندگان تجهیزات مانند Deere و Kubota یا حتی پردازشگران و توزیع کنندگان مانند Tyson Foods Inc و Dole Food Company Inc، یکی را انتخاب کنید.

 

منبع: http://www.investopedia.com/articles/basics/12/agriculture-primer.asp