چگونه سرمایه گذاری در کسب وکارهای نوپا (Startups) و کسب درآمد(قسمت اول)

 

سرمایه گذاری در کسب وکارهای نوپا متداول شده است، اما مسئله ی میلیون دلاری این است که چگونه درآمدهای بی نظیر تولید کند؟ این سوال بزرگی است که من به محض اینکه به مجموعه CoFoundersLab (یکی از بزرگترین شبکه های کارآفرینان) وارد شدم به ذهنم رسید.

شما واقعا پول واقعی درمیاورید؟

اگر شما فقط 10،000 دلار در آمازون، دل، اپل یا مایکروسافت سرمایه گذاری کردید، زمانی که آنها عرضه اولیه سهام (IPO) ارائه بدهند، یک میلیون دلار فقط از آن سرمایه گذاری با توجه به IPO Playbook دریافت خواهید کرد.

برای برخی از شما شنیدن این، 1 میلیون دلار ممکن است فقط تغییری ابلهانه باشد. اما تصور کنید اگر قبل از IPO سرمایه گذاری کرده اید؟ چه احساسی به شما را در حال حاضر می دهد؟ چه کاری برای شما انجام می دهد؟

ارزش خالص سهام مارک زوکربرگ توسط Travis Kalanick، بنیانگذار مجموعه آبر، تا سال 2015 به مبلغ 6 دلار برآورد شده است. اما به عنوان یک سرمایه گذار نوپا لازم نیست بنیانگذار باشید و تمام تلاش خود را برای تجربه کردن درآمد از سرمایه گذاری ویروسی انجام دهید.

برای سلب مسئولیت می توان گفت، در حالی که بهترین روشها برای پیگیری در زمان سرمایه گذاری ریسک پذیر وجود دارد، قبل از کسب درآمد، احتمال دارد که شما پول کلانی از دست بدهید. سرمایه گذاری در مراحل اولیه کسب و کارهای نوپا واقعا یک هنر است و همانطور که شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر اولین دور آن را می گذراند، " چیزی به عنوان یک فرمول برای موفقیت وجود ندارد." اما به جای اینکه خودتان آن را انجام دهید، به استفاده از پلت فرم های سرمایه گذاری کمک می کند مانند  1000 Angels  (شرکتی که من مشارکت داشتم) ارائه می دهد که به شدت متصدی فرصت های سرمایه گذاری مستقیم است که عمیقا مورد بررسی قرار گرفته است. نتیجه عظیم گرفتن از سرمایه گذاری ریسک پذیر زمان می برد.

با این حال، برخی از سرمایه گذاری های کسب و کارهای نوپا ثابت کرده که به طور شگفت انگیزی خوب جواب داده اند، و بسیاری از افراد به این نتیجه رسیده اند که این حرکت مالی برای تولید سود و نتایجی که آنها تمایل دارند، کاملا ضروری است . پس مزایای خاص سرمایه گذاری در مراحل اولیه چیست؟ چگونه می توان در کسب و کارهای نوپا سرمایه گذاری کرد؟ در واقع شما چگونه می توانید با انجام آن و با به حداقل رساندن ریسک و افزایش توان بالقوه پاداش، پول به دست آورید، ؟ چطور سرمایه گذاری های عالی را برای کسب و کارهای نوپا انتخاب می کنید؟

چهار دلیل برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا:

1.       به طور بالقوه تولید سود ناهمبسته (غیرمستقیم) و غیرمعمولی را افزایش می دهد و متنوع سازی نمونه کارها را فراهم می کند.

2.       فوق العاده هوشمند به نظر می رسد هنگامی که کسب و کار نوپای شما تبدیل به موضوعی داغ می شود.

3.       تمایل به تولید سود سرمایه گذاری افزایش یافته برای مجموعه سرمایه گذاری خود، برای بازنشستگی و فراتر از آن

4.       اشتیاق برای درگیر شدن در تغییر مسیر مثبت، آوردن راه حل های جدید برای زندگی

 

ادامه دارد ..

 

https://www.forbes.com/منبع: