يک ايده خوب، می تواند صاحبش را پولدار کند. اين ايده‌های ريز و درشت هميشه مثل قارچ سبز می‌شوند و ما هميشه به خود می‌گوييم: «چه جالب، چطور به فکر من نرسيد؟»

يکی از همين ايده‌های نو باعث شد تا يک جوان ۲۱ ساله انگليسی، يک ميليون دلار پول به جيب بزند. چطور چنين چيزی ممکن است؟

يک کاغذ يادداشت سفيد، نقطه آغاز ماجرا بود: يک تجارت ميليون دلاری.

اواخر ماه اوت 2005 بود که آلکس تو، وقتی در رختخواب منزل يکی از اقوامش لميده بود، يک فکر بکر در ذهنش جرقه زد. بزرگ‌ترين مشکل او در آن لحظه بی‌پولی بود و به هيچ وجه مطمئن نبود که از پس بدهی دانشگاهش بر بيايد. اين بود که شديداً احساس فقر و فلاکت می‌کرد.

اختراع زاده احتياج است

نخستين چيزی که الکس روی کاغذ نوشت اين بود: «چطور می‌توانم ميليونر بشوم؟» و بعد زير اين عنوان چند کلمه کليدی را هم که به ذهنش می‌رسيد اضافه کرد. با يک تحليل مختصر و سبک و سنگين کردن نوشته‌ها، بيست دقيقه بعد ايده «صفحه ميليون دلاری» متولد شد.

اين ايده چيزی نبود جز فروش پيکسل يعنی نقاط تشکيل‌دهنده مانيتور. فضايی تبليغاتی که هر نقطه‌اش يک دلار بود و کمترين ميزان خريد، يک فضای ۱۰ در ۱۰ پيکسلی معادل ۱۰۰ دلار.

مقدار فضای خريداری شده مانند قطعه زمينی بود که خريدار می‌توانست در آن آگهی تبليغاتی خود را قرار دهد. کليک روی فضای خريده‌‌شده بيننده را به سايت خريدار هدايت می‌کرد.

او همان شب دامنه مورد نظر خود را ثبت کرد: milliondollarhomepage.com

پول پارو می‌کنيم!

الکس ۵۰ پوند برای خريد دامنه «صفحه ميليون دلاری» و فضای مورد نياز برای ميزبانی آن خرج کرد. اولين مشتريان آلکس دوستان و اطرافيانش بودند که خريدشان هزار دلار اول را برايش به ارمغان آورد.

او درآمد اوليه‌اش را صرف تبليغات و چاپ آگهی کرد و به اين ترتيب توانست بازديدکنندگانش را افزايش دهد. پس از آن بود که به گفته خودش پول مثل برف بر سرش می‌باريد؛ هر چه بيشتر پول جمع می‌کرد، حرف و حديث بيشتری درباره سايتش راه می افتاد و هر چه بيشتر در اين زمينه حرف زده می شد او پول بيشتری جمع می‌کرد.

چهار ماه گذشت و او دو هزار مشتری را در سايتش پذيرا شد که در ميانشان می‌شد اسامی معتبری چون The Times ،Orange وeBay را ديد.

اين سايت، علاوه بر آگهی دهندگان، بازديدکنندگان فزاينده‌ای را نيز جذب کرده بود. بيش از دو ميليون بازديدکننده يکتا در هفت روز آخر سال، انگيزه ای کافی بود تا همه برای خريد چند پيکسل از اين سايت سر و دست بشکنند. در اين مدت ۹۹۹ هزار پيکسل به فروش رفت و هزار تايش باقی ماند که در سايت eBay به حراج گذاشته شد. آنها هم به بالاترين پيشنهاد فروخته شدند و به اين ترتيب اين دانشجو ميليونر شد.

حالا الکس موفقيت خودش را باور داشت چرا که صدها سايت مشابه با سايت او مانند قارچ در اينترنت سبز شدند. آگهی‌دهنده‌ها از سرمايه‌گذاری خود در اين سايت راضی بودند و اين مهر تأييدی بود بر قدرت «کلمه» و «ايده» دانشجويی که می‌خواست ميليونر شود.

پولی که به دست آورد او را در موقعيت مناسبی قرار داد به طوری که پيشنهادهای کاری متعددی از سراسر دنيا دريافت کرد. اما با همه اينها الکس تصميم گرفته تا موفقيت خود را يک بار ديگر تکرار کند چرا که او يک ماه پيش سايت پيکسلی جديدش «پيکسلوتو» را راه‌اندازی کرد و باز هم دارد پيکسل می‌فروشد. او حالا مشهورترين «پيکسل‌فروش» دنياست.

نمای ميليون دلاری

چه کسی باور می‌کرد ابعاد اين ايده تا کجا گسترده شود؟ تجربه نشان داده که يک ايده هر چقدر هم تکراری باشد، می‌تواند با کمی تغيير و در نسخه‌های متعدد موفقيتی دوباره را به ارمغان بياورد.

صفحه ميليون دلاری از دنيای مجازی به بيرون کشيده شد و ميان خيابان‌های آمستردام جا خوش کرد. اين بار يک ساختمان، ميزبان آگهی‌های پيکسلی روی نمای خود بود.

باز هم فروش فضای تبليغاتی و باز هم درآمد هنگفت و باز هم اين سؤال که: «چه جالب، چطور به فکر من نرسيد؟»

https://aftab.cc

ایلان ماسک در سال ۱۹۷۱ میلادی در آفریقای جنوبی متولد شد و بعد از فروش استارتاپش به نام Zip2 به شرکت Compaq، در اواخر دهه ۲۰ زندگی اش به یک میلیاردر بدل شد. او با تاسیس شرکت X.com در سال ۱۹۹۹، اسپیس اکس در سال ۲۰۰۲ و تسلا موتورز در سال ۲۰۰۳ ثروت خود را چند برابر کرد. در سال ۲۰۱۲ میلادی و درست زمانی که اسپیس اکس راکت امیدبخش خود در سفرهای تجاری فضایی را راهی ایستگاه فضایی بین المللی کرد، نام ماسک در سرخط خبرها قرار گرفت.

سال های نخست زندگی

 

ماسک در ۲۸ ژوئن سال۱۹۷۱ میلادی در پِرِتوریای آفریقای جنوبی متولد شد. پدرش اهل آن کشور و مادرش کانادایی بود و او نیز همراه با برادرش کیمبال و خواهرش توسکا دوران کودکی را در زادگاهش سپری کرد. ایلان به گفته پدر و مادرش فردی درونگرا بود با این همه در سن ۱۰ سالگی علاقمندی اش را به کامپیوترها نشان داد. در همین اثنا پدر و مادرش از هم جدا شدند.

این اتفاق تلخ اما نتوانست علاقه ماسک به کامپیوترها را کم کند و او در سن دوازده سالگی موفق شد نخستین نرم افزار خود را که یک بازی کامپیوتری به نام Blastar بود به فروش برساند. ماسک در سال ۱۹۸۹ میلادی و در حالی که تنها ۱۷ سال داشت به کانادا مهاجرت کرد تا در دانشگاه کویینز تحصیل کند و دیگر به خدمت سربازی اجباری در کشورش نرود.

او در سال ۱۹۹۲ درسش را در دانشگاه کویینز رها کرد تا در رشته های کسب و کار و فیزیک دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کند و چندی بعد درسش را با اخذ مدرک کارشناسی در رشته اقتصاد به پایان رساند اما همچنان در دانشگاه ماند و لیسانس دیگرش را در رشته فیزیک گرفت.

ماسک بعد از ترک پنسیلوانیا عازم دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا شد تا مدرک Ph.D خود را در رشته فیزیک انرژی دریافت نماید. نقل مکان وی به کالیفرنیا مصادف بود با انفجار اینترنت و به همین خاطر او ظرف تنها دو روز از حضورش در استنقورد درسش را رها کرد تا بخشی از جریان اینترنت شود و اولین شرکت خود با نام Zip2 را تاسیس کرد.

Zip2 که در اصل نوعی راهنمای شهری آنلاین بود، در اندک زمانی بعد از راه اندازی، به یکی از منابع تامین محتوای وبسایت های نیویورک تایمز و Chicago Tribune تبدیل شد و در سال ۱۹۹۹ میلادی، بخشی از شرکت Compaq با عقد قراردادی به ارزش ۳۰۷ میلیون دلار به صورت نقدی و همچنین ۳۴ میلیون دلار در قالب سهام، Zip2 را خریداری کرد.

کارآفرینی جدی

در سال ۱۹۹۹، ماسک همزمان استارتاپ دیگری به نام X.com را تاسیس کرد که در در زمینه پرداخت و ارائه خدمات مالی آنلاین فعالیت می کرد. سال بعد X.com شرکتی را خریداری کرد که به تاسیس PayPal منتهی شد و در اکتبر سال ۲۰۰۲ میلادی، eBay با پرداخت ۱٫۵ میلیارد دلار در قالب سهام، PayPal را خریداری کرد. قبل از این اتفاق حدود یازده درصد از سهام PayPal به ماسک تعلق داشت.

ماسک خستگی ناپذیر در ادامه شرکت سومش به نام تکنولوژی های اکتشافات فضایی یا همان SpaceX را در سال ۲۰۰۲ و با هدف ساخت فضاپیما برای سفرهای فضایی تجاری راه اندازی کرد.

در سال ۲۰۰۸ میلادی، اسپیس اکس به موقعیت تثبیت شده و خوبی دست پیدا کرد و حتی ناسا نیز برای تحویل محموله هایش به ایستگاه فضایی بین المللی با آن قرار داد امضا کرد. حالا یکی از اهداف اصلی اسپیس اکس انتقال فضانورد به این ایستگاه و تبدیل شدن به جایگزینی برای ماموریت های شاتل فضایی بین المللی است.

پتانسیل های بدون مرز اکتشافات فضایی و حفظ نسل بشر سنگ بنای علایق ماسک را می سازند و او برای تحقق همین رویاها، در ادامه بنیادی به نام ماسک را تاسیس کرد که به اکتشافات فضایی و کشف منابع انرژی پاک و تجدید پذیر اختصاص دارد.

تسلا موتورز

یکی دیگر از دارایی های ماسک تسلا موتورز است؛ شرکتی که در زمینه تولید انبوه خودروهای الکتریکی و مقرون به صرفه فعالیت دارد. این کمپانی ۵ سال بعد از تاسیسش در سال ۲۰۰۸ میلادی یک خودروی اسپورت به نام رودستر را معرفی کرد که ۰ تا صد کیلومتر بر ساعت را ظرف تنها ۳٫۷ ثانیه پر می کرد و بعد از هر بار شارژ باتری لیتیومی-یونی اش مسافتی در حدود ۴۰۰ کیلومتر را می پیمود.

تسلا که در ادامه بخشی از سهامش توسط دایملر خریداری شد و با تویوتا نیز همکاری های استراتژیکی را آغاز نمود، در ژوئن سال ۲۰۱۰ میلادی به بازار بورس آمریکا راه یافت و ۲۲۶ میلیون دلار سرمایه کسب کرد.

مدل اس موفقیت دیگری بود که توسط تسلا تکرار شد و نخستین خودروی الکتریکی این شرکت لقب گرفت که می توانست بعد از هر بار شارژ ۴۲۶ کیلومتر را طی کند. در سال ۲۰۱۳، مجله موتور ترند عنوان خودروی برگزیده سال را به مدل اس داد.

آماده برای پرواز

 در ۲۲ می سال ۲۰۱۲، نخستین راکت فالکون ۹ اسپیس اکس همراه با کپسول خالی از سرنشینش با موفقیت به فضا پرتاب گردید و این گونه شد که ماسک و شرکت فضایی اش تاریخ ساز شدند.

راکت فالکون ۹ حاوی ۴۵۰ کیلوگرم محموله برای فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی بود و با پروازش به سمت ایستگاه، عنوان نخستین شرکت خصوصی دنیا که چنین دستاوردی را کسب کرده از آن اسپیس اکس کرد.

در سال ۲۰۱۳ و بعد از آنکه اسپیس اکس توانست با استفاده از فالکون ۹ یک ماهواره را به مدار زمین ثابت انتقال دهد دستاورد دیگری برای اسپیس اکس رقم خورد؛ در آن موقعیت ماهواره می توانست در مسیر متناسب با چرخش زمین قرار بگیرد.

در فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی، اسپیس اکس راکت دیگری را برای ارسال ماهواره رصد آب و هوایی اعماق فضا یا به اختصار DSCOVR به فضا فرستاد که هدفش پایش تصاعدات شدید اثرگذار بر سیستم های ارتباطی زمینی از ناحیه خورشید بود.

هایپرلوپ

ماسک همچنان برای محقق ساختن ایده های مبتکرانه اش تلاش می کرد. در اوت سال ۲۰۱۳ میلادی، او طرحی مفهومی از شکل جدیدی از وسیله حمل و نقل به نام هایپرلوپ را ارائه نمود؛ اختراعی که قطعا سفر به شهرهای بزرگ را سرعت می بخشید و زمان آن سفرها را نیز به میزان چشمگیری پایین می آورد.

هایپرلوپ که در ایده آل ترین شکلش در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم خواهد بود و از منبع انرژی های تجدیدپذیر تغذیه می کند، مسافرانش را از طریق محفظه های حمل می کند که درون لوله هایی با فشار اندک قرار دارند و با سرعتی بالغ بر ۱۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت خواهند کرد. ماسک البته خاطرنشان کرد که ساخت و بهره برداری از هایپرلوپ بین ۷ الی ۱۰ سال زمان نیاز دارد.

این کارآفرین در زمان ارائه ایده اش در مورد هایپرلوپ مدعی شد که ایمنی آن از هواپیما یا قطار نیز بیشتر است و هزینه تخمینی برای ساخت آن را برابر با ۶ میلیارد دلار عنوان کرد که تقریبا یک دهم هزینه صرف شده برای ایجاد سیستم ریلی در کالیفرنیاست.

عملیاتی بودن این ایده گرچه از سوی صاحب نظران و کارشناسان زیر سوال برده شد، با این همه کارآفرین سخت کوش مان را از دنبال نمودنش منصرف نکرد. در ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی، او از ایجاد رقابتی برای ارائه طرح های پیشنهادی و در نهایت ساخت نمونه اولیه از محفظه های هایپرلوپ خبر داد و وعده داد که شرکت کنندگان در این رقابت شانس آن را می یابند تا طرح های خود را در مسیری که در محوطه اسپیس اکس طراحی شده تست نمایند.

خرید سولارسیتی

در اوت سال ۲۰۱۶، ماسک همزمان با تلاش هایش برای ترویج و پیشبرد انرژی های پایدار قراردادی به ارزش ۲٫۶ میلیارد دلار را به امضا رساند تا شرکت خودروسازی اش را با کمپانی دیگری که در زمینه انرژی فعالیت داشت ادغام کند.

در ادامه تسلا اعلام کرد که همه سهام سولار سیتی را خریداری کرده است. سولار سیتی را برادرزاده های ماسک در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرده بودند و حالا ماسک سهامدار عمده آن محسوب می شود.

زندگی شخصی

ماسک و همسر دومش

ماسک تا به حال دو مرتبه ازدواج کرده و پنج فرزند پسر دارد. او در سال ۲۰۰۰ میلادی با جاستین ویلسون ازدواج کرد و در سال ۲۰۰۲ نخستین پسر آنها در حالی که تنها ده هفته داشت به خاطر ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزادان یا به اختصار SIDS فوت کرد.

آنها در ادامه صاحب پنج فرزند پسر دیگر شدند که دو تای آنها دوقلو و سه تای دیگرشان سه قلو هستند. ماسک بعد از جدایی اش از جاستین با هنرپیشه ۳۲ ساله انگلیسی به نام Talulah Riley آشنا شد و در سال ۲۰۱۰ نیز با او ازدواج کرد. این زوج در سال ۲۰۱۲ از هم جدا شدند و مجددا در سال ۲۰۱۳ با هم ازدواج کردند. رابطه آنها در سال ۲۰۱۶ باز هم منجر به طلاق شد.

ماسک در سال ۲۰۰۲ میلادی شهروند آمریکا شد.

http://30tyit.ir

 

فرق بین خلاقیت و نوآوری چیست؟

در بحث های روزانه اغلب پیش می آید که مردم از کلمه هایی مثل خلاقیت و نوآوری استفاده کنند. حتما این کلمات را شنیده اید ! حتی اگر آنها به همان شکل باشند در واقعیت تا حدودی با هم فرق دارند مخصوصا درتعریف معانی کلمات . خلاقیت بوجود آمدن یک چیز جدید است !

معمولا با ایده های مفید توسط یک فرد یا یک گروه همراه است ولی چیزی که درباره نوآوری میتوان گفت این است که نوآوری تلاش برای ارزش گذاشتن بر روی ایده هاست.  مثلا ممکن است یک ایده درباره  موتوری باشد که در آینده عملی بشود و دیگری ممکن است درباره پیشرفت و یا آزمایش بر روی برخی از چیزها برای عملی کردن آنها درآینده باشد.

چهار درس مدیریت نوآوری از مهران مدیری

خلاقیت انواع مختلف دارد و بیشتر با ایده شروع میشود. با شرایط موجود سعی می شود که چیزهای جدید بوجود بیاید ولی هرچیز جدید ریسک های مخصوص به خودش را به همراه دارد.

مردمی که در رابطه با نوآوری نقش آفرینی می کنند، سعی دارند که خودشان را در وادی ایده های ناب و خالص قرار بدهند. آن ها در واقع با این کار باید از ریسک ها و محدویت های موجود هم سر دربیاورند و بواسطه آن ها یاد می گیرند که چطور ما و مشتریانمان بدون اینکه از لحاظ درونی دچار مشکل بشویم خودمان را درآنجا قرار بدهیم .

اکثر حرفه ای ها دوست دارند که در چند نوع کار فعالیت داشته باشند تا در یک نوع کار . آنها تا حدودی خلاق محسوب می شوند. آن ها کسانی هستند که ایده های خاص دارند و چیزهای ممکن مثل نوآوری  را دیده حتی فکرشان درباره ریسک های خیلی کارها هم عجیب و غریب است . تجربیاتشان در درست کردن چیزها برگرفته ازایده های دیگران است . هردو گروه در اینجا مهم هستند اما آن ها هیچ وقت سعی نمی کنند از کارهای همکارانشان درگروه های دیگر سردربیاورند .

اگر شما یک فرد خلاق بودید یکی از آن نصیحت ها را به خاطر می سپردید . یعنی یادگیری زمانی است که همگی ایده ها و نظراتشان را با هم درمیان می گذارند . بعنوان مثال، بعضی وقت ها، یک فرد مورد نظر آف لاین است  و درعوض انتظار می رود که دریک میتنگ شما همه را شگفت زده کنید.

دراینجا یاد می گیرید که چطور ایده ها رو با یکدیگر به اشتراک بگذارید . درعوض به آسانی و با شور و شوق آنها را به زبان میاورید و بعد درباره اینکه واکنش دیگران دراین زمینه چطور می تواند باشد و چرا فکر می کنید! مثلا، می بینید که اگر امکانش هست ایده بر اساس اهداف بوجود آمده گروهی یا اهدافی در سطح کمپانی، همه را توی یک چارچوب بگذاریم. یک یا دو تا هم پشتیبان برای ایده هایمان پیدا کنیم  البته اینکار را باید  درست قبل از اینکه آن ها را با دیگران درمیان بگذاریم انجام بدهیم . دست آخر هم نباید فراموش کنیم که قدردانی درستی از نوآوران  صورت بدهیم  چون به هر حال آنان کسانی هستند  که ما را در این مسیر یاری می کنند و به واسطه یاری آنها ما ایده هایمان را قوی تر می کنیم. به عبارتی آن ها ارزش های افزوده ما دراین گام فرض میشوند.

حالا اگه شما یک نوع انسان نو آورهستید، در اینجا دو نصیحت مهم باید به شما بکنیم. اول اینکه یاد بگیرید چگونه خلاقیت مفید داشته باشید . این موضوع خیلی مهم است،  یعنی بدون اینکه منفی بشوید یک فرد خلاق باشید.  این امر خیلی مهم و ضروری است. در واقع خلاقیتتان، نقطه مقابل افکار منفی تان میشود که اغلب توی ذهنتان می آید.

شما می خواهید خلاقیتان رو عملی کنید پس باید از این خلاقیت دائم حمایت بشود.  البته منظور  این است که شما بایدسعی کنید که نسبت به هر ایده جدید یک واکنش خاص از خودتان نشان بدهید تا مثبت بشوید؛ نه منفی! دوم این که همان طوری که که قبلا هم ابراز داشته ام،  این کار واقعا مفید است. مخصوصا که اگر یک آدم صادق را در اینکار کار پیدا کنید.

همانطورکه علاقه و قدردانی به خرچ می دهید باید نسبت به هر ایده، واکنش خوبی نشان بدهید. این کار واقعا جواب ده بوده، چون ممکن است هر ایده که مطرح میشود به شکل ایده نهایی دربیاید.

با ارائه این صحبت ها به خاطر می سپارید که خلاقیت و نوآوری چقدر با یکدیگر متفاوت است .آن ها دو گروه مختلف مردم همراه با فعالیت های متفاوت هستند که باید یاد بگیرند چطور با هم به توافق برسند. شما خودتان می توانید این رویداد را درست کنید چگونه ؟

با درک و تشخیص این که از این دو گروه کدام یک شما هستید . البته این کار با یادگیری، چطور نشان دادن قدرانی و درک همکاری شما درسایر گروه ها ، این موضوع برای شما میسر می شود!

منبع از  مدیران ایران

 

 بهترین ایده های کسب و کار عصر جدید که تاکنون چیزی در مورد آن نشنیده اید

 شاید فکر کنید برای تبدیل کسب و کار خود به یک سبک مدرن نیاز به دستگاههای هوشمندی مانند آی پد و گوشی های هوشمند دارید. اما اگر بتوانید از ایده های رو به تقاضا استفاده کنید برقراری ارتباط در نسل جدیدتر بسیار آسان تر خواهد بود. در اینجا ده ایده کسب و کار عصر جدید را به شما معرفی خواهیم کرد.

خانه های کوچک

گاهی اوقات یک عمارت 10 هزار فوتی نیز نمی تواند یک خانه رویایی تلقی شود. چرا بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال خانه های کوچک بر روی چهارچرخ هستند؟ این کار به آنها اجازه می دهد بدون پرداخت هزینه اتاق های گران قیمت هتل مسافرت کنند. حتی با داشتن امکانات کامل، هزینه آنها به مراتب کمتر از یک خانه با اندازه طبیعی است. این خانه ها به طور کامل قابل تنظیم هستند. این روند می تواند یک حرکت کامل و یک ایده کسب و کار معقولانه باشد. در حال حاضر برخی شرکت ها این کار را انجام می دهند، اما از از طیف گسترده از فرصت ها استفاده نمی کنند. تعداد خانه های کوچک زیادی وجود ندارد.

فست فود های سالم

اشتباه نکنید، در حال حاضر فست فودها رونق زیادی پیدا کرده اند. اما امروزه مردم به دنبال جایگزین های سالم برای وعده های غذایی چرب هستند. علاوه بر کامیون ها، غرفه های فروش برگر و بستنی، رستوران هایی نیز باید برای این کار در نظر گرفته شود. یکی از ایده های خوب در این زمینه کامیون های بزرگ حاوی مواد غذایی سریع سالم است.

سرویس های پرداخت

آمریکایی ها سخت تر از گذشته در حال کار هستند. بین شغل، مدرسه، خانواده، تعهدات و سرگرمی های اجتماعی مردم زمان کافی برای انجام همه کارهای خود ندارند. در حالی که این برای بسیاری از افراد یک مشکل بزرگ است اما می تواند یک فرصت خوب برای کارآفرین های مدرن باشد. به نظر می رسد با این فرصت مردم می توانند با پرداخت هزینه همه کارهای خود را انجام دهند. برای مثال در حال حاضر می توانند از سرویس هایی مانند Uber Eats برای تحویل مواد غذایی در محل کار یا خانه استفاده کنند. یا با سرویس هایی مانند آمازون مردم می توانند همه چیز مانند مواد غذایی یا الکترونیکی را کمتر از دو ساعت دریافت کنند.

واقعیت مجازی و لوازم جانبی آن

واقعیت مجازی یکی از جنبه های موثر فن آوری مدرن است. با یک جفت عینک و سخت افزار کامپیوتری می توانید در انواع مختلف جهان های جذاب با استفاده از واقعیت مجازی غوطه ور شوید. بیشتر شما می دانید که برای ایجاد یک کسب و کار مبتنی بر واقعیت مجازی نیاز نیست که یک نابغه برنامه نویسی باشید. می توانید به راحتی از واقعیت مجازی در صنعت خود استفاده کنید و یا اگر در زمینه برنامه نویسی توانا هستید می توانید بازی ها و نرم افزارهایی مبتنی بر واقعیت مجازی ایجاد کنید.

مشاوره کسب و کار اخلاقی

مدیریت و اخلاق کارآفرینی نگرانی عظیم این نسل است. این مسئله تنها در مورد حفاظت کارمندان و فروشندگان از تبعیض بر اساس نژاد، جنسیت، تمایلات جنسی و دین نیست، بلکه صاحبان و مدیران کسب و کارهای مدرن نیز نگران کسب محصولات اخلاقی، مسئولیت اجتماعی و آگاهی های زیست محیطی هستند.
فرقی نمی کند بار اول صاحب یک کسب و کار شده اید و یا مدیران جدید باشید، صدها نفر مشتری بالقوه منتظر مشاور کسب و کار اخلاقی برای کمک هستند. شاید آنها در حال استخدام یک دوره عظیم باشند و یا می خواهند از یک مشاور اخلاقی برای محافظت متقاضیان کار از تبعیض کمک بگیرند. زمینه های بی شماری وجود دارند که می توانید در آن کار کنید و به راحتی یک تخصص جالب و جذاب انتخاب کنید.

اجاره وب سایت

سال 2016 است و این روزها هر کسی خود را یک توسعه دهنده وب می نامد. اما تعداد کمی از مردم مایل هستند بگویند که از اجاره وب سایت  استفاده می کنند.
ایجاد یک وب سایت از ابتدا برای شرکت های خاص به راهی قدیمی برای تولید درآمد از مشتریان وب تبدیل شده است. در حال حاضر توسعه دهندگان وب سایت های مختلفی برای موارد خاص ایجاد کرده و سپس نسخه های قابل تنظیم از آن را به کسب و کارهای مختلف اجاره می دهند. این یک راه عالی برای ایجاد درآمد و یا گسترش کسب و کار توسعه وب موجود است.  

غذاهای خام و با کیفیت برای حیوانات خانگی

صاحبان حیوانات خانگی بسیار مراقب غذاهایی که به حیوانات خود می دهند، هستند. بسیاری از آنها تصور می کنند که مواد غذایی ارزان قیمت می تواند حیوانات خانگی آنها را بیمار و یا حتی بکشد. شاید شما هم چنین نگرانی هایی داشته باشید.
این یک فرصت فوق العاده برای کارآفرین های مدرن است. از آنجایی که صاحبان حیوانات خانگی مواد غذایی با کیفیت برای حیوانات خود می خرند می توانید یک کسب و کار با نام تجاری جدید ایجاد کنید. می توانید شروع به ارائه مواد غذایی خام برای حیوانات بکنید.

تکنولوژی های آموزشی

اگر خواهر و برادر کوچک دارید، پس حتما می دانید که در بیشتر کلاس های درسی، سخنرانی ها و فعالیت های مدرسه از کامپیوتر، آی پد و گوشی های هوشمند استفاده می شود. ظهور این فرصت جدید باعث افزایش و رشد Edtech( تکنولوژی های آموزشی) می شود. از جمله این تکنولوژی ها می توان به پورتال های دانشجویی به سبک تخته سیاه، بازی های آموزشی، سیستم عامل های بحث آنلاین، فرم های انتساب و..... اشاره کرد. برخی منابع کلاسی آنلاینمی توانند تمام کارهایی که یک معلم یا دانش آموز نیاز دارد را انجام دهد. به عنوان یک کارآفرین می توانید به دنبال راه حلی باشید که به طور همزمان به نیازهای مختلفی جواب دهد.

جعبه های اشتراکی(subscription boxes)

در فیسبوک، اینستاگرام و یا Pinterest می توانید این جعبه ها را ببینید. می توانید جعبه های ماهانه ای در مورد چیزهایی مانند تنقلات بین المللی، میک آپ های جدید، استیکرها و.... دریافت کنید. همه افراد می توانند از این جعبه ها استفاده کنند. به نظر می رسد کسب و کار جعبه های اشتراکی می تواند رشد زیادی داشته باشد.

http://www.binahaiat.com

پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع تخصصی اطلاع رسانی پروژه ها به سرمایه گذاران

 

شماره 25 منتشر شد

برای مشاهده روی عکس کلیک کنید

هفته نامه پیام سرمایه و صنعت ایران 25

 

 

در این شماره میخوانید:

6 ایده جدید که جوانانی را میلیونر کرد
معرفی کارآفرینان مطرح دنیا- اندرو گرو، رهبر شرکت اینتل
روش کسب استعداد خود را بیاموزید
چگونگی ایجاد یک کسب و کار اینترنتی
آینده بیت کوین
10
استارتاپ موفق خاورمیانه
معرفی پروژه ای سرمایه گذاری

 

لینک دانلود رایگان

 

بسیاری با استفاده از پیام سرمایه و صنعت ایران سرمایه گذار جذب کرده اند و در زمانی کوتاه به ایده ها و طرحهای خود تحقق بخشیده و به پروژه های خود سر و سامان داده اند.

شما هم میتوانید برای جذب سرمایه گذار از این امکان بهره مند شوید.

 

با ما تماس بگیرید:

02166577983

02166915927