مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

یکی از دغدغه های مهم و بزرگ صاحبان کسب و کار و مدیران صنایع و خدمات، تامین منابع مالی در زمانهای مقتضی است و بر این اساس معمولا بانکها و سایر موسسات مالی و اعتباری به عنوان راه حل درنظر گرفته می شود. درصورتیکه استفاده از این منابع باتوجه به شرایط و زمان ممکن است پوشش دهنده خلا مالی موجود نباشند.

یکی از روشهای مرسوم وقابل استفاده در سراسر دنیا جذب منابع مالی خصوصی در قلب سرمایه گذار است که در کشورهای پیشرفته دنیا از تنوع بالایی نیز برخوردار هستند. در ایران نیز اشخاص زیادی هستند که از سرمایه های کوچک و بزرگ برخوردارند وبرای ایجاد ارزش افزوده سرمایه خود به دنبال فرصت مناسب می گردند. اما به دلایل مختلف وعلوم امکان دسترسی به پروژه های مناسب و سرمایه گذاری در آنها برایشان میسر نیست.

از این رو مرکز مشاوره کارافرینی مگاشید با شناسایی سرمایه گذاران و اطلاع رسانی و معرفی پروژه ها و موضوعات سرمایه گذاری ارتباطی مناسب و امن میان سرمایه گذاران و سرمایه پذیران برقرار می نماید.

بنابه درخواست، تفاهم وتوافق طرفین فرایند سرمایه گذاری می تواند به صورت مشارکت یا در قالب ارائه تضامین معتبر باشد. بدین ترتیب علاوه بر رونق کسب و کار و ارتقاء تولید، سرمایه های سرگردان در بازار در مسیر درست خود قرار گرفته و سود سرشار ومطمئن نصیب طرفین خواهد شد.

سرمایه گذار می تواند بنا به درخواست و توافق با صاحب کسب و کار، در مدیریت اجرایی نیز سهم داشته و قسمتی از پروسه اجرایی را در دست بگیرد. همچنین می تواند صرفا به عنوان سهامدار در پروژه ورود نماید و فقط از مدیرعامل یا اجرایی، گزارش مالی در بازه های زمانی مختلف طلب نماید. که تمام این شرایط منوط به توافق اولیه یا ثانویه طرفین خواهد بود.

بدیهی است تعریف شرح وظایف در ابتدای قرارداد سرمایه گذاری، می تواند بسیاری از مشکلات حاصل از تداخلات فکری و سلیقه ای آتی را رفع نموده و از بوجود آمدن احتمالی آنها جلوگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید