مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی

بررسی شغل تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

 شغل تعمیرات موبایل

13بهمن

وضعیت شغل تعمیرات موبایل در ایران و سایر نقاط جهان

برای شروع مطلب نظر شما را به تحقیقات دکتر همیلتون جلب می‌کنیم. طبق مطالعاتی که آقای دکتر جورج همیلتون از دانشگاه جورج میشیگان در سال 2018 داشت، به ان نتیجه رسیده که 25% از دارندگان گوشی های هوشمند، صفحه نمایش گوشی خود را می‌شکنند. خبری که به یقین از شنیدن آن متعجب شده اید!. اما واقعیتی انکار ناپذیز است.

در کنار این مطالعات موضوع جالب دیگر نرخ نفوذ گوشی های هوشمند در دست مردم است که این آمار از 100درصد نیز بالاتر است، یعنی بیشتر از جمعیت دنیا، گوشی موبایل وجود دارد! این موضوع در آخرین آمار منتشر شده در ایران نیز صادق است.

شغل تعمیرات موبایل با آکادمی تعمیرات موبایل البان

طبق آخرین اعلام رسمی سازمان واردات کشور، نیاز بازار گوشی های موبایل در ایران ماهانه یک و نیم میلیون عدد دستگاه است. تمام این گوشی ها باید با گارانتی ارائه شوند. اما جالب است بدانید که تنها ده درصد از خرابی های پیش آمده معمولا شامل پوشش گارانتی می شوند و در 90 درصد موارد، گارانتی پوششی برای مشکل پیش آمده ندارد.

بنابراین شغل تعمیرات موبایل می تواند درآمد خوبی برای شخص دارای مهارت و علم در این زمینه داشته باشد و همواره افراد برای مشکلات موبایلی خود که کم هم نیستند به این گونه مشاغل مراجعه خواهند کرد.

نگاهی به شغل‌های خدماتی و شغل تعمیرات موبایل 

کلا در آمار منتشر شده از سوی سازمان های مختلف، شغل های خدماتی در حال و آینده حرف اول را خواهند زد. کالایی فروخته می شود و بعد از آن خدمات مختلفی نیاز خواهد داشت. افرادی که در این زمینه علم و مهارت داشته باشند، می توانند سهم خوبی از بازار را از آن خود کنند.

در میان انواع خدمات قابل ارائه، خدمتی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد که بیشتر هم در میان مردم رخنه کرده باشد و نیاز بیشتری برای آن وجود داشته باشد. که همانطور که گفتیم خدمات مربوط به موبایل یکی از آنها است.

با وجود تعداد زیاد گوشی های موبایل در بازار و در دستان مردم و نوع استفاده از آنها که احتمال خرابی شان همیشه بالا است، شغل تعمیرات موبایل قطعا یک شغل خدماتی بسیار خوب و پرکار محسوب می شود.

بسیاری از مشکلاتی که برای گوشی های هوشمند ایجاد می شود به سادگی قابل تعمیر هستند. به عنوان مثال تعویض باتری در کمتر از نیم ساعت و تعویض صفحه نمایش در کمتر یک ساعت با سود و اجرت حداقلی 150 هزار تومان. در نمودار زیر اطلاعاتی را با شما به اشتراک گذاشته ایم که میزان خرابی گوشی ها را به تفکیک مشکلاتی که برایشان پیش می آید بیان کرده است. همان طور که مشخص است بیشتر از 50% از خرابی گوشی ها مربوط به خرابی های ساده نظیر باتری و صفحه نمایش هستند، نزدیک به 40% خرابی های با مشکلات متوسط و کمتر از 10% با مشکلات خاص و سخت مواجه هستند.

شغل تعمیرات موبایل با آکادمی تعمیرات موبایل البان

ابزار تعمیرات هم به ترتیب سختی و آسانی نوع تعمیرات هزینه شان از کم به زیاد تغییر می کند. بعضا برای تعویض باتری موبایل تنها نیاز به چند نوع پیچ گوشتی خواهد بود که تا دومین تعمیرات هزینه همه شان در خواهد آمد.

اگر خوب بتوانید بازاریابی کنید و تعمیرات خوب و مطمئن ارائه دهید، هزینه تجهیز کردن کارگاه خودتان را حداکثر ظرف مدت یک ماه می توانید اوکی کنید. این کار با انجام حداقل 2-3 تعمیر موبایل در روز قابل به دست آمدن است!

از کجا و چگونه برای شغل تعمیرات موبایل آغاز کنیم؟

آموزش صحیح و کامل مهم ترین موضوع در امر تعمیرات موبایل است. برای آغاز شما باید به صورت کامل، علمی و صحیح آموزش ببینید. هزینه آموزش در آموزشگاه های مختلف بر اساس نوع محتوای آموزشی متفاوت است.

چگونه درآمد ۷ تا ۱۵ میلیونی از شغل تعمیرات موبایل به دست آوریم؟

شغل تعمیرات موبایل از جمله پردرآمدترین مشاغل فنی است که امروزه از بازار کار عالی برخوردار می باشد. موبایل در دنیای امروز وسیله کاربردی بوده که کمتر کسی را می توان دید که با این وسیله کار نکرده و وابسته به آن نباشد. با یک برنامه ریزی صحیح و یادگیری مهارت های لازم به خوبی می توان وارد بازار کار تعمیرات موبایل شده و درآمدزایی کرد.

چگونه درآمد ۷ تا ۱۵ میلیونی از شغل تعمیرات موبایل به دست آوریم؟

شغل تعمیرات موبایل یکی از پردرآمدترین مشاغل فنی در دنیا و ایران می باشد. نتایج بررسی های مجله فوربز نشان داد که شغل تعمیرات موبایل جز یکی از 15 شغل پردرآمد دنیا می باشد. برای موفقیت هر چه بیشتر در این شغل بهتر است اطلاعات کامل تری درباره بازار کار این شغل داشته باشیم، تا بتوانیم بهتر بازار کار را درک کرده و به موفقیت دست یابیم. در ادامه به بررسی بازار کار تعمیرات موبایل، روش های موفقیت در این شغل خواهیم پرداخت.

چگونه درآمد ۷ تا ۱۵ میلیونی از شغل تعمیرات موبایل به دست آوریم؟

بررسی بازار کار تعمیرات موبایل

برای بررسی بهتر بازار کار تعمیرات موبایل ابتدا به بررسی بازار موبایل می پردازیم. همانطور که می دانید همه ساله فروش موبایل های هوشمند در سراسر دنیا افزایش می یابد. پیشرفت های گوشی های موبایل باعث شده است تا افراد بسیاری از فعالیت های روزانه خود مانند خرید، پرداخت قبوض، فعالیت های بانکی، برنامه ریزی فعالیت ها و بسیاری از فعالیت های دیگر را از طریق تلفن همراه خود انجام دهند، همین امر باعث افزایش تقاضا برای خرید موبایل و رونق هر چه بیشتر بازار موبایل می شود.

با افزایش تقاضا برای خرید موبایل بدون شک تقاضا برای خدمات تعمیرات موبایل افزایش خواهد یافت. نتایج تحقیقات نشان می دهد که 25% دارندگان گوشی های هوشمند، صفحه نمایش گوشی خود را می شکنند. علاوه بر این بسیاری از افراد با مشکلات دیگری مانند خراب شدن باتری، دوربین، مشکلات آنتن دهی، مشکلات صدا و بسیاری از دیگر مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مواجه می شوند. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که شغل تعمیرات موبایل از جمله مشاغلی است که از بازار کار عالی و پررونقی برخوردار بوده که در آینده نیز بهتر خواهد شد.

بنابراین توصیه می کنیم هوشمندانه عمل کرده و تا پیش از اشباع این بازار کار با یادگیری تعمیرات موبایل وارد این حرفه شده و از درآمد بالا این شغل استفاده نمایید.

چگونه درآمد ۷ تا ۱۵ میلیونی از شغل تعمیرات موبایل به دست آوریم؟

چگونه مغازه تعمیرات موبایل خود را راه اندازی کنیم؟

پیش از راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل می بایست به بررسی و تحلیل محیطی بپردازید. در صورتی که سرمایه شما خوب است توصیه می کنیم در محلی شلوغ و پر رفت و آمد مغازه خود را راه اندازی کنید. همچنین برای شروع کار می توانید یک میز در مغازه تعمیرات موبایلی که در مکانی شلوغ قرار دارد اجاره کنید.

در صورتی که توانایی مالی کمی دارید می توانید مغازه ای در محله خود باز کنید. دقت داشته باشید که در اطراف مغازه مورد نظر مغازه تعمیرات موبایل دیگری نباشد، زیرا در این صورت ممکن است او مشتریان محلی را جذب کرده و شما نتوانید به جذب مشتری و درآمدزایی بپردازید.

چگونه تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم؟

برای آن که تعمیرکار حرفه ای موبایل شوید و مشتریان بسیاری را جذب کرده و از درآمد بالایی برخوردار باشید، می بایست مهارت لازم در تعمیر انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری به وجود آمده در انواع موبایل های اندروید و آیفون را داشته باشید. علاوه بر دانش و مهارت می بایست از دقت بالایی برخوردار بوده و حوصله لازم را داشته باشید.

برای کسب دانش و مهارت کافیست دوره های آموزش تعمیرات موبایل را در آموزشگاهی معتبر سپری کنید. دقت و حوصله نیز با اندکی کار و تمرکز به دست می آورید. توجه داشته باشید دوره های تعمیرات موبایل را در آموزشگاهی معتبر سپری کنید زیرا برخی از آموزشگاه ها، آموزش های لازم برای تعمیرات موبایل را نداده و تنها به صورت تئوری به ارائه مطالب آموزشی می پردازند.

شغل تعمیرات گوشی مناسب هر سلیقه

فرض کنید دو نفر در دو نقطه‌ی کاملا متفاوت از کشور زندگی‌ می‌کنند. هردو شرایط و ویژگی‌های کاملا مختلفی دارند اعم از درآمد، مدرک تحصیلی، وضعیت اقتصادی و…تنها وجه اشتراک آنها این است که هردو در جستجوی شغلی مناسب برای کسب درآمد در آینده هستند. یکی از آنها با اینکه در رشته‌ی روانشناسی تحصیل کرده ولی با توجه به اینکه بهای کافی به رشته‌ی تحصیلی‌اش در کشور داده نمی‌شود و نمی‌تواند در حال حاضر شرایط کسب درآمد قابل قبول در این زمینه را ایجاد کند، ترجیح می‌دهد به دنبال شغلی غیرمرتبط با رشته‌اش باشد. از جمله خصایص شخصیتی این فرد عدم تمایل به کار تیمی است. با این اوصاف مشاغلی از جمله آرایشگری، فروشندگی و یا تعمیرات لوازم الکترونیکی و ماشین آلات می تواند انتخاب‌های قابل تأملی باشد. اما فراموش نکنید این فرد جدا از علاقه به کسب مهارت به درآمد قابل قبول نیز فکر می‌کند.

همانگونه که اشاره کردیم نفوذ روزافزون لوازم دیجیتال در زندگی مردم، ضرورت ارائه‌ی خدماتِ وابسته به این لوازم را نیز ایجاب می‌کند. از جمله مهمترینِ این لوازم موبایل است. بنابراین خدمات مرتبط با موبایل مانند تعمیرات گوشی می تواند انتخابی هوشمندانه برای شروع یک کسب‌و‌کار و درآمد‌زایی باشد. اما برای موفقیت در این شغل داشتن مهارت کافی و به روز بودن شرط موفقیت است. جالب اینکه فرد مورد نظر ما کاملا چنین شخصیتی دارد و پیوسته به دنبال ارتقای مهارت خود است. اما مسئله‌ی مهم این است که آیا می‌تواند برای مطالعه و کسب مهارت وقت کافی اختصاص دهد؟ این موضوعی است که هر فرد علاقه‌مند به ورود به این حوزه باید مدنظر داشته باشد چرا که شغل تعمیرات گوشی بسیار حساس است و به دانش، مهارت و دقت بالایی نیازمند است.

از سوی دیگر فردی را داریم که فارق التحصیل رشته‌ی برق است. او معتقد است بعد از اینهمه سال درس خواندن حال زمان آن است از تخصصی که دارد کسب درآمد کند و به هیچ عنوان حاضر نیست در زمینه‌ی دیگری غیر از رشته‌ی تحصیلی‌اش فعالیت کند. برای او هرچند کسب درآمد اهمیت دارد ولی اولویت اول او کار کردن در حوزه‌ای است که تخصص دارد. اتفاقا شانس با او یار است و شهری که در آن زندگی می‌کند فاقد مراکز تخصصی تعمیرات موبایل است. چه فرصتی از این بهتر؟! فعالیت در این زمینه او را به هردو هدف زندگی کاری‌اش می‌رساند.

شما جزو کدام دسته هستید؟ اگر درحال حاضر برایتان مسلم است جزو هر دسته‌ای باشید می‌توانید از شغل تعمیر موبایل کسب درآمد کنید و به اهدافتان دست پیدا کنید، زمان آن است که تمام جوانب مثبت و منفی این شغل را به دقت بررسی کنید.

وضعیت خوب بازار آزاد برای شغل تعمیر گوشی موبایل

همانگونه که می‌دانید این روزها مشاغل بسیاری تنها با یک گوشی تلفن همراه راه‌اندازی می‌شود و پیش می‌رود. بنابراین خراب شدن گوشی موبایل برای افراد بسیاری می‌تواند دردسرهای غیرقابل تصوری ایجاد کند و کسب‌و‌کار آنها را مختل کند. از این رو شاید برای شما پیش آمده باشد که موبایلتان خراب شده و به یک مرکز تعمیر موبایل مراجعه کرده باشید. در آنجا تعمیرکار یک دوره‌ی زمانی طولانی(حدود دو هفته) را برای تعمیرات اعلام کرده باشد! تصور کنید دو هفته بدون گوشی موبایل! بخصوص اگر با آن بیزینس کنید. اگر افزایش روز افزون استفاده از گوشی‌های موبایل را با آمار مشترکین تلفن همراه -که چیزی بالغ بر پنجاه و سه میلیون گوشی است- تطبیق دهیم به راحتی متوجه می‌شویم نیاز به شغل تعمیرات گوشی موبایل هرروزه رو به توسعه است بخصوص که جزو تخصص‌های بسیار حساس به شمار می‌آید و به مهارت قابل توجهی وابسته است. بنابراین اگر دوستدار یادگیری مهارت و کسب درآمد قابل توجه از مهارتتان هستید توصیه می‌کنیم به شغل تعمیرات گوشی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مغازه تعمیرات موبایل را در کجا راه‌اندازی کنیم؟

لازمه‌ی راه‌اندازی هر کسب‌و‌کاری تحلیل بازار و یافتن گپ‌های بازار است تا  با شناسایی بهترین مکان و بهترین مخاطبان نسبت به راه‌اندازی کسب‌و‌کاری سود ده اقدام کنیم. راه‌اندازی یک رستوران در انتهای یک کوچه‌ی تنگ و تاریک و بدون رفت‌‌و‌آمد تنها اتلاف وقت و هزینه است و بازدهی چندانی نخواهد داشت. چون بهترین مکان را برای آن شغل انتخاب نکرده‌اید. اما جالب است بدانید این اصل درمورد شغل تعمیرات موبایل صدق می‌کند! مغازه‌ی تعمیرات موبایل در هر مکانی و محله‌ای می‌تواند بازدهی داشته باشد. چون آنچه در این شغل اهمیت دارد مهارت است و به دلیل کمبود عرضه‌ی این شغل در بازار همواره نیاز به آن در هر موقعیت مکانی احساس می‌شود اما چه بهتر که مغازه تعمیر موبایل در یک مکان شلوغ و در دید عموم باشد.

چگونه یک تعمیرکار موبایل خوب شویم؟

هرجا حرف از تعمیرات زده می‌شود تصویری از یک کار فنی و بسیار حساس در ذهنمان ایجاد می‌شود که نیازمند یک متخصص کاربلد است. در اینکه کار تعمیرات موبایل حساسیت ها و سختی های خاص خودش را دارد شکی نیست اما قطعا آنقدر سخت نیست که شما از پس آن برنیایید! تنها کافیست برخی تکنیک ها و ترفندهای مختص این شغل را فرابگیرید تا بتوانید به یک متخصص در تعمیرات موبایل تبدیل شوید. مهمترین عامل برای یک تعمیرکارِ موبایل خوب بودن “دقت عمل” و “با حوصله کار کردن” است. عامل مهم دیگر “داشتن دانش کافی” در این حوزه و به روز کردن پیوسته‌ی اطلاعات است. بنابراین نگران نباشید! دردسر و دشواری کم از جمله امتیازات ویژه‌ی این شغل است که به شما پیشنهاد میکنیم برای شروع یک کسب‌و‌کار جدید آن را مدنظر داشته باشید.

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی مغازه تعمیرات گوشی

انواع خدماتی که شما می‌توانید بعنوان تعمیرکار موبایل ارائه دهید شامل خدمات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، مشاوره‌ای، نصب و فروش لوازم و…است. باتوجه به این خدمات، علاوه بر وسایل مورد نیازی که در ادامه ذکر می‌شود به یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ جهت ارائه‌ی خدمات نرم‌افزاری نیاز دارید. انواع ابزارآلاتی که برای راه اندازی تعمیرات موبایل نیاز دارید عبارتند از:

  • دستگاه هیتر و هویه
  • دستگاه لوپ یا میکروسکوپ
  • ست پیچ گوشتی و آچار تعمیراتی
  • منبع تغذیه و مولتی متر
  • سیم قلع و روغن فلکس و روغن لحیم
  • پنس آنتی شوک
  • قاب بازکن
  • شابلون
  • گیره کار

سرمایه‌ اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی حرفه تعمیر موبایل

چقدر سرمایه برای راه اندازی شغل تعمیر گوشی موبایل نیاز دارم؟ این سوالی است که نه تنها برای این شغل بلکه پیش از شروع هر کسب‌و‌کاری معمولا ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. اما بحث ما تنها مختص یک شغل است. تعمیرات موبایل! اگر شما قصد راه اندازی این شغل را دارید به سرمایه برای فراهم کردن دو مهم نیازمندید. اول، سرمایه‌ی مورد نیاز جهت اجاره‌ی یک مکان. ممکن است شما تصمیم بگیرید مشتریان خود را از طریق مذاکره با فروشندگان موبایل و بستن قرارداد با آنها جذب کنید. این همان راهی است که به شما امکان می‌دهد حتی با یک مکان کوچک هم کارتان را آغاز کنید. به طور کلی نگران هزینه‌ی اجاره‌ی مکان نباشید. درآمد شما به سادگی آن‌را پوشش می‌دهد.

دومین امر مهمی که جهت تهیه‌ی آن به سرمایه نیاز دارید ابزارآلات تعمیرات موبایل است. حداقل هزینه‌ تهیه‌ این ابزارآلات 10 میلیون تومان و حداکثر 50 میلیون تومان است که این بستگی به گستردگیِ خدماتی دارید که شما قادر به ارائه‌ی آنها هستید.

شما در این شغل به قدری آزادی عمل دارید که می‌توانید تنها با فروش لوازم و قطعات جانبی موبایل کارتان را آغاز کنید و سپس به انجام خدمات ساده‌ای مثل تعویض گلس، تعویض تاچ ال‌سی‌دی، تعویض باتری  و…رو آورید و پس از کسب درآمد کافی و تهیه ابزارآلات پیشرفته، خدمات تخصصی ارائه دهید.

چگونه لوازم مورد نیاز را برای مغازه تعمیرات موبایل تهیه کنیم؟

تهیه ابزارآلات با کیفیت جهت پیشبرد کسب و کار تعمیرات موبایل بسیار حائز اهمیت است. همواره مراکزی هستند که می‌توانند شما را در تهیه ابزارآلات اورجینال و با کیفیت یاری کنند.  برای خرید دستگاه هیتر و هویه که از مهمترین و حساس‌ترین دستگاه‌ها و ابزارآلات تعمیرات موبایل است می‌توانید به صفحه‌ی هیتر و هویه تعمیرات موبایل مراجعه کنید و از قیمت آنها مطلع شوید. همچنین آنجا امکان بررسی انواع دستگاه‌های دیگر و قیمت آنها برایتان فراهم است.

در پایان که با جایگاه شغل تعمیرات موبایل و نقاط قوت و ضعف این شغل آشنا شدید و دریافتید الزامات راه‌اندازی این شغل چیست، زمان آن رسیده است که تصمیم هوشمندانه‌ای بگیرید. هیچوقت برای شروع یک شغل مناسب دیر نیست. حتی اگر گمان می‌کنید زمان زیادی را از دست داده‌اید باز هم شغل تعمیرات موبایل (بعنوان یکی از بهترین شغل های امروز ایران) شغل نوظهور و جوانی است که متقاضی زیادی دارد و حتما با تلاش و برنامه‌ریزی مناسب به موفقیت ختم خواهد شد. پس فرصت را از دست ندهید و همین الان یک تصمیم جدی بگیرید و برای رسیدن به هدف خود گام بردارید.

چگونه در بازار کار تعمیرات موبایل درآمد خود را افزایش دهیم؟

میزان درآمد تعمیرات موبایل وابسته به عوامل گوناگونی می باشد که در صورت رعایت آنها می توانید به درآمد خوبی در این شغل دست یابید، در این بخش همراه ما باشید تا با این عوامل آشنا شده و با به کارگیری آن ها درآمد خود را افزایش دهید.

عامل اول: دانش خود را بروز کنید

یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل داشتن مهارت و تخصص کافی در تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل است. همانطور که می دانید هر روز گوشی های جدیدی وارد بازار شده و تکنولوژی آنها  روز به روز پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

بنابراین برای موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل می بایست خود را با این تکنولوژی همراه کرده و مهارت و تخصص خود را به روز نمایید.

عامل دوم: موقعیت مکانی مناسبی را انتخاب کنید

موقعیت مکانی مغازه تعمیرات موبایل نقش ویژه ای در میزان درآمد این شغل دارد. در صورتی که قصد دارید درآمد بسیاری از این شغل به دست آورید توصیه می کنیم مغازه تعمیرات موبایل خود را در محله های پررفت و آمد راه اندازی کنید. بدون شک در این مکان افراد بیشتری با شما در تعامل بوده و تعداد مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد. همچنین می توانید مغازه خود را در مکانی که بورس تعمیرکاران موبایل یا بورس فروش موبایل است راه اندازی کنید.

در صورتی که توانایی مالی برای راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل در مکانی شلوغ ندارید و می خواهید در مکانی خلوت تر مغازه خود را تاسیس کنید، توصیه می کنیم تحقیقات محلی داشته و اطمینان حاصل کنید که در اطراف شما مغازه تعمیر موبایل دیگری وجود نداشته باشد. زیرا در این صورت احتمال آنکه مغازه پیشین مشتری های محله را جذب کرده بسیار است.

همچنین می توانید تنها یک میز تعمیرات موبایل در یک مغازه موبایل فروشی کرایه کنید و کار خود را از آنجا شروع کنید.

هزینه مغازه تعمیرات موبایل چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم هزینه این مغازه وابسته به موقعیت مکانی شما، بزرگی آن، شهری که در آن قصد فعالیت دارید وابسته است. در صورتی که در شهری بزرگ و محله ای پر رفت و آمد قصد اجاره یا خرید مغازه تعمیرات موبایل را داشته باشید بدون شک هزینه شما بیشتر از زمانی است که در محلی کم رفت و آمد و کوچک اقدام به خرید یا اجاره مغازه داشته باشید.

عامل سوم: تبلیغات مناسبی داشته باشید

تبلیغات از مهم ترین عوامل برای موفقیت در هر شغلی می باشد. شغل تعمیرات موبایل نیز از این امر مستثنی نبوده و برای موفقیت هر چه بیشتر در این شغل و کسب مشتریان بیشتر از بازار کار تعمیرات موبایل می بایست تبلیغات مناسبی داشته باشید. خوشبختانه امروزه سایت ها و اپلیکیشن هایی مانند دیوار و شیپور هستند که به صورت رایگان امکان ثبت آگهی را برای شما فراهم کرده اند.

برای معرفی خود می توانید کانال های تلگرامی یا صفحات مرتبط در اینستاگرام را شناسایی کرده و در آنها تبلیغات داشته باشید. همچنین می توانید تبلیغات بنری یا تراکتی یا برچسبی داشته و از این طریق به معرفی کسب و کار خود بپردازید.

عامل چهارم: خدماتی با کیفیت ارائه دهید

کیفیت ارائه خدمات از دیگر عوامل تاثیر گذار در موفقیت در این شغل می باشد. کیفیت ارائه خدمات منجر به رضایت مشتری از شما شده و این رضایت منجر به تبدیل شدن مشتری به مشتری وفادار می شود. مشتری وفادار شما خود به تبلیغ خدمات شما پرداخته و از این طریق مشتریان شما روز به روز بیشتر و درآمد شما افزایش خواهد یافت.

عامل پنجم: خدماتی منحصر به فرد ارائه دهید

برای جذب مشتریان بیشتر و رضایت بیشتر آنها، می توانید علاوه بر کیفیت خدماتی اضافه و منحصر به فرد به آنها ارائه دهید. به طور مثال می توانید برای خدمات خود گارانتی به آنها داده یا ترفیعات فروش مانند تخفیف خرید کالا، تخفیف خدمات بعدی و غیره به آنها ارائه دهید.

عامل ششم: در کار سرعت داشته و خوش قول باشید

یکی از دیگر عوامل مهم برای موفقیت در این شغل و افزایش حس رضایتمندی در مشتریان سرعت در کار و خوش قول بودن است. متاسفانه تعداد کمی از تعمیرکاران موبایل به این امر توجه دارند و در صورتی که شما در کنار سایر عوامل به این موضوع نیز توجه داشته باشید می توانید مزیت رقابتی به دست آورده و درآمد بیشتری کسب کنید.

از آنجایی که امروزه بیشتر افراد به کمک موبایل فعالیت های خود را انجام می دهند بنابراین تمایل دارند کار تعمیرات موبایل به زودی انجام شده و هر چه سریع تر آن را تحویل بگیرند. همچنین هیچ مشتری دوست ندارد که در زمانی دیرتر از زمان تعیین شده توسط شما گوشی موبایل خود را تحویل بگیرد، بنابراین تلاش کنید که در زمانی کوتاه و مقرر عیب گوشی را رفع نمایید و آن را به مشتری تحویل بدهید.

عامل هفتم: قیمت مناسب و رقابتی داشته باشید

از دیگر عوامل جذب مشتری و موفقیت در بازارکار تعمیرات موبایل در ایران به خصوص در ماه های اولیه فعالیت ارائه خدمات با قیمت مناسب و رقابتی در مقایسه با دیگر رقبا است. همانطور که می دانید در این شغل برای خدمات ارائه شده تعرفه کاملا مشخصی وجود ندارد و افراد به دنبال تعمیرکاری هستند که ضمن ارائه کار با کیفیت، قیمت مناسب تری در مقایسه با رقبا ارائه دهد. بنابراین با انجام این کار می توانید مشتریان بیشتری به دست آورده و از این طریق به درآمد بیشتری به دست آورید.

سوالات متداول شغل تعمیرات موبایل

درآمد شغل تعمیرات موبایل در تهران چقدرهست؟

از جمله عوامل مهم در درآمد ماهیانه‌ یک تعمیرکار موبایل در تهران و دیگر شهرها عبارتند از: تجربه‌ کاری و میزان مهارت تعمیر موبایل، محل تعمیرگاه، ارتباط با مشتریان، ساعات کاری، هزینه‌ی ارائه‌ی خدمات، قدرت تبلیغات و عوامل متعدد دیگر. آمارها حاکی ازآن است که در سال گذشته میزان درآمد ماهیانه‌ی یک تعمیرکارِ موبایل در بازه‌ 7- 15 میلیون تومان بوده است.

مغازه تعمیرات موبایل را در کجا راه‌اندازی کنیم؟

مغازه‌ی تعمیرات موبایل در هر مکانی و محله‌ای می‌تواند بازدهی داشته باشد. چون آنچه در این شغل اهمیت دارد مهارت است و به دلیل کمبود عرضه‌ این شغل در بازار همواره نیاز به آن در هر موقعیت مکانی احساس می‌شود اما چه بهتر که مغازه تعمیر موبایل در یک مکان شلوغ و در دید عموم باشد.

سرمایه‌ اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی حرفه تعمیر موبایل چقدرست؟

اگر شما قصد راه اندازی این شغل را دارید به سرمایه برای فراهم کردن دو مهم نیازمندید. اول، سرمایه‌ی مورد نیاز جهت اجاره‌ی یک مکان و دوم سرمایه جهت تهیه‌ ابزارآلات تعمیرات موبایل است. حداقل هزینه‌ تهیه‌ این ابزارآلات 10 میلیون تومان و حداکثر 50 میلیون تومان است.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید