مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی

سرمایه گذاری در صنعت تجهیزات پزشکی

اکنون باتوجه به اینکه تنها 30 درصد تجهیزات پزشکی در داخل کشور تولید می شود، انتظار می رود سرمایه گذاران به این بخش سودآور و مهم ورود کنند.

به گزارش ایران اکونومیست؛ تاکنون بیش از 280 هزار قلم تجهیزات پزشکی در بازار مصرف کشور به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: از بازار دو میلیارد و 500 میلیون دلاری تجهیزات پزشکی کشور تنها 30 درصد سهم داخل و 70 درصد مابقی وارداتی است.
جای فعالیت برای شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاران وجود دارد و می توانند به خوبی فعالیت کنند.
وزارت بهداشت 240 میلیون دلار سهم صادرات تجهیزات پزشکی را در برنامه کاری خود قرار داده است.
ما در ابتدای راه طولانی هستیم و وظیفه سنگینی بر عهده داریم ضمن آن که تک تک آحاد جامعه در شرایط حساس کنونی باید سهم خود را از تولید ناخالص ملی مشخص کنیم.
خط تولید سرنگ «اینفلیتور» برای نخستین بار در کشور در منطقه آزاد پیام البرز راه اندازی شد.

طرح تولید لوازم پزشکی پر مصرف محصول طرح حاضر تولید کیسه خون ،ست سرم،کیسه ادرار و میکروست می باشد که از گرانول pvc با گرید پزشکی تهیه می شود. کیسه خون برای نگه داری خون کامل و سایر فراورده های آن مورد استفاده قرار میگیرد. طراحی کیسه خون باید شرایط مطمئن و سالم برای جمع آوری ،نگه داری،فرآیند سازی ،انتقال جداسازی و تزریق خون و اجزای تشکیل دهنده خون را فراهم کند.ست سرم وسیله ای جهت تزریق وریدی انواع مایعات به بدن می باشد.این محصول دارای یک وسیله سوراخ کن محکم جهت ورود آسان به ظروف حاوی مایعات تزریقی و همچنین فیلتر ورودی هوا واطاقک چکه انعطاف پذیر می باشد. میکروست جهت تزریق وریدی مایعات و مواد تجویزی رقیق شده که به صورت مایع می باشند به کار می رود.این محصول دارای یک محفظه مدرج جهت نظارت دقیق بر میزان تزریق می باشد.همچنین مجهز به ابزار قطع اتوماتیک جریان مایع در موقع خالی بودن محفظه بوده و قادر به نشان دان سطح مایع نیز در درون محفظه می باشد. کیسه ادرار یک ظرف بسته پلاستیکی که جهت جمع آوری ادرار مورد استفاده قرار می گیرد.

خلاصه بررسي فنی، مالی و بازار طرح تولید لوازم پزشکی پر مصرف

پیش بیني ظرفیت و تركیب تولید : ۲۰۰۰۰۰۰ عدد کیسه خون،ست سرم،کیسه ادرار،میکروست در سال

مساحت زمین: ۶۰۰۰ متر مربع

زیربنای ساختمان تولیدي : ۳۳۵۰ متر مربع

تعداد و ترکیب نیروی انساني طرح تولید لوازم پزشکی پر مصرف: ۳۵ نفر

 ابعاد اقتصادي طرح تولیدلوازم پزشکی پر مصرف

 قیمت ماشین الات و تجهیزات تولید لوازم پزشکی پر مصرف: ۵۲۹۲ میلیون ریال

 برآورد سرمایه گذاری کل: ۴۸۵۵۸ میلیون ریال برآورد سرمایه گذاري ثابت : ۴۴۰۷۶ میلیون ریال

 پیش بینی شاخص هاي اقتصادي طرح توجیهی تولید لوازم پزشکی پر مصرف

 نقطه سربه سر تولید در سال مبنا: ۲۷ درصد

 دوره برگشت سرمایه : ۲ سال و ۹ ماه

 نرخ بازده داخلی : ۰۷.۳۶درصد

سرمایه‌گذاری در خط تولید سرنگ

میزان سلامت افراد از جمله مهم ترین فاکتورهایی است که در کشورهای مدرن دولتمردان و افرادی که با سیاست گذاری های کلان بهداشتی برخورد دارند به آن توجه بسیار ویژه ای دارند وجه توجه به این امر به خاطر تاثیر به سزایی است که مقوله‌ی بهداشت و درمان در بهره وری نیروی انسانی در پیشرفت جامعه است. در جامعه ما نیز این رسالت بر عهده‌ی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو سپرده شده است . جالب است بدانید در اغلب کشورهای توسعه یافته سرانه مصرف تجهیزات مصرفی نسبت به کشورهای در حال توسعه بسیار کمتر می باشد و عموما برای صنایعی که دولت تمایل به سرمایه گذاری دارد تجهیزات پزشکی در الویت قرار دارد.

وضعیت بازار و کشش بازار داخلی در تولید سرنگ پزشکی

سرانه مصرف در کشورهای پیشرفته به مراتب از کشورهای درحال توسعه کمتر می باشد و در واقع می توان سرانه مصرف سرنگ را از جمله فاکتورهای نشان دهنده میزان سلامت در هر کشور مورد استفاده قرار داد. این سرانه در سال گذشته چیزی در حدود 10 سرنگ در سال بوده که در سال گذشته این رقم به 7 عدد در سال رسیده است و با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت که چیزی در حدود 600 تا 700 میلیون عدد در سال در ایران مصرف می شود با این حال تعداد تولید کننده سرنگ در کشور چیزی در حدود 20 تولید کننده فعال در سطح کشور می باشد.📷

با توجه به مصرف 600 میلیون سرنگ در سال و با درنظر گرفتن قیمت متوسط 300 تومان گردش مالی سالانه این کالای استراتژیک رقمی در حدود 120 میلیارد تومان برآورد می شود البته 60 درصد این گردش مالی را شرکت سها به عنوان تولید کننده تجهیزات یکبار مصرف به خود اختصاص داده و مابقی این نیاز توسط شرکتهای دیگر تامین می شود. بزرگترین مشکل تولید سرنگ در سالهای اخیر در کشور قیمت تمام شده محصول است که غالبا تولیدکننده ها را به واردات متمایل ساخته است.

این پست دارای یک نظر است

  1. بنده تمایل بتولید سرنگ و واردات آن هستم عزیزانی که قصد سرمایه گزاری دارند دعوت بهمکاری میشود ۰۹۱۵۲۰۴۲۲۶۰ دکتر مسعودی

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×
×

سبد خرید